Митців виганяють з приміщень на Андріївському узвозі

  На Андріївському узвозі - одній із наймальовничіших вулиць Києва - усе готово до реконструкції. З київського Монмартру вже виселили картинну галерею. Тепер взялися за художні майстерні. Майстрів виганяють з приміщень, де вони творять вже понад 20 років. Художники погрожують судом і запевняють - їх виселяють незаконно. У Подільській райдержадміністрації не виключають - рішення про зміну власника - помилкове і кивають на своїх попередників.
  Скульптор Іван Дідур працює тут понад двадцять років. У 82-му міськрада запропонувала художникам приміщення, не придатні для житла. Утім  для творчих людей вони стали швидше домом, ніж майстернею. Кажуть, додому ходять лише ночувати.  А все  життя минає тут, на Андріївському. Старші художники пригадують, я укому стані були надані приміщення. А молодші кажуть, що виросли на Андріївському.

  Іван Дідур, скульптор: "Бомжі жили, кози, свині бігали. В засміченому стані. Мти напівкапітальний ремонт зробили разом зі спілкою художників. Вивозили сміття. Відремонтували, повністю всі комунікації зробили".

  Казимір Кутілов, художник: "Це батькова майстерня. Тут і мої роботи і батькові. Ще дід мій малював. Тобто, я тут виріс. Можна так сказати".

  Зараз майстерні - у жалюгідному стані. Художники кажуть, можна було й далі працювати і ремонтувати приміщення. Однак з"ясувалося - уже чотири роки будинок номер вісімнадцять на Андріївському узвозі належить товариству з обмеженою відповідальністю "Авіантбуд". Новий власник ще у 2004 мав провести реконструкцію. Художники нових власників досі не бачили. А така зміна статусу будинку їх дуже непокоїть.

  Ольга Айвазовська, представник громадянської мережі "Опора": "Тут інформація стала недоступна для дійсних орендарів. Без їхнього відома була розірвана угода, потім перепродано. Крім того, дивує той факт, що комунальне підприємство, знаючи, що є інший орендар, продовжувало надилати гроші і отримувати фінанси від спілки художників".

  Термін дії договору про оренду мав тривати до початку реконструкції. Оскільки нею і не пахне, немає жодних підстав розривати угоду з художниками. Нові власники уникають коментарів. Адресу "Авіантбуду"   приховують. А на телефонні дзвінки відповідають - керівництва немає, коментувати нікому. У подільській райадміністрації погоджуються  - у зміні орендаря і власника припустилися помилки. Однак робили це попередники теперішніх можновладців.

  Анатолій Уманець, заступник голови подільської райдержадміністрації: "Авіант, як новий орендатор, мав право викупати це приміщення. Рішенням сесії відповідної поділької райради. Помилково, чи не помилково, аде пройшло рішенням сесії. Фонд майна району зробив відчуження відповідному арендатору".

  Відстоювати свої права художники збираються в суді. Однак, якщо майстерні віддадуть новим власникам, митцям доведеться творити просто неба. Чиновники кажуть, вільних приміщень під художні майстерні на Подолі немає.

  Наталія Жижко, Олена Сорокіна, 5 канал
  Попередній матеріал
  Моше Кацаву вдалося уникнути 20-річного ув`язнення
  Наступний матеріал
  Експерти прогнозують суттєве здорожчання зерна
  Теги:
  Loading...