Екологічний податок
Екологічний податок відкриті джерела

Гроші екоподатку варто спрямовуватися на зменшення шкідливих викидів – експерти

  Наразі кошти використовуються для подолання наслідків забруднення, – якщо взагалі йдуть на екологічні потреби

  Надходження від екологічного податку мають акумулюватися, а значна частина цих грошей – піти на модернізацію промислових підприємств, переконані екологи. Як наголошує генеральний директор Центру екології та розвитку технологій Владислав Антипов, сьогодні екоподаток не компенсує збитків, які завдані природному середовищу та здоров'ю людей, адже він використовується владою здебільшого не за призначенням, передає "24 канал".

  Експерти впевнені, що гроші екоподатку повинні спрямовуватися не на подолання наслідків забруднення, а на зменшення шкідливих викидів.

  "Для нас, як для держави, набагато вигідніше ліквідувати причину. Тобто займатися екологічною модернізацією підприємств і туди направляти доступні ресурси. Звичайно, паралельно потрібно стимулювати і промислові підприємства, направляти власні ресурси в цьому напрямку. Але підвищення ефективності використання екологічного податку дозволить дати потужний поштовх у напрямку екологічної модернізації, і прискорити, я думаю, років на 5-10", – міркує Антипов.

  Екологи пропонують спрямувати кошти від податку на будівництво нових очисних споруд, фільтрів та на сучасну модернізацію підприємств. Для цього потрібен громадський контроль та ефективний механізм використання грошей.

  "Перше завдання, де ми маємо об'єднатися, – це повернути надходження до спеціального фонду. Друге питання – це реформування самого Фонду охорони навколишнього середовища, чітких прозорих механізмів виділення коштів, і створення юридичної особи, яка б надавала кошти та могла б їх повернути", – перераховує консультант в галузі поводження з відходами Тетяна Омельченко.

  Запропоновані зміни до екоподатку незалежні екологи передадуть представникам нового парламенту та профільному міністерству.

  Попередній матеріал
  У скільки обійшлася партіям виборча кампанія – дані ЦВК
  Наступний матеріал
  Аграрії шукають шляхи, як переправити рекордну кількість врожаю з мінімальними втратами
  Теги:
  Loading...