Придніпровська ТЕС
Придніпровська ТЕС 5 канал

Громадські активісти домоглися встановлення електрофільтрів на Придніпровській ТЕС

  У четвер, 23 травня, інших активістів вперше впустили на територію електростанції, де вони ознайомилися з ходом установки фільтрів

  На Придніпровській тепловій електростанції у 2019 році почнуть працювати електрофільтри. Після 10 років переговорів, а також ухвалення нового закону – громадські активісти таки домоглися їх установки.

  Як розповіла OBOZREVATEL активістка Тетяна Лампика, в Дніпрі з проблемою низької екологічності ТЕС боролися давно. Ще 10 років тому юристи з організації "Екологія-Право-Людина" та місцеві жителі сформулювали головну вимогу до керівництва — встановити електричні фільтри.

  "Істотні зміни почалися з 2014 року. Місцева адміністрація і правління ТЕС підписали меморандум, почався діалог. У цьому процесі брало участь багато людей, це і рядові чиновники, депутати, активісти, бізнесмени. Але все ж самий відчутний крок був зроблений на початку 2018 року, коли вступив в дію закон про оцінку впливу на навколишнє середовище", – пояснила Тетяна.

  Завдяки цьому нововведенню у активістів з'явилася можливість вносити свої вимоги і зауваження, передавати їх керівництву будь-якого підприємства. В цьому випадку громадські активісти домоглися від Придніпровської ТЕС установки електричних фільтрів. Процес уже запущений і до кінця 2019 році механізм запрацює на 100%.

  "Зараз все впирається у технологічний процес. Вони запустили спочатку пуско-накладку, на 50% відкрили всі потужності. Другий етап — на 75%, третій — на 100% до кінця 2019 року. Потім технологи підприємства зможуть всі дані з датчиків, що заміряють рівень пилу, передати на перевірку в Метрологічну службу", – зауважила активістка

  І уточнила: "Після цього ми зможемо повноцінно стежити за роботою ТЕС, розуміти, чи є десь порушення, або немає".

  У четвер, 23 травня, Тетяну Лампіку та інших активістів вперше впустили на територію електростанції, де вони ознайомилися з ходом установки фільтрів.

  Попередній матеріал
  В Україні трудова міграція набула масштабів "національної біди" – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Партія Вакарчука назвала вимоги до своїх майбутніх депутатів
  Теги:
  Loading...