Гостиний двір: хроніка сьогоднішнього протистояння

  Біля Гостиного двору, що на Контрактовій площі в столиці, з ночі гаряче. Там зійшлися громадські активісти та приватні охоронці. У хід пустили навіть піну з вогнегасників та сльозогінний газ. Активісти, які від травня стоять на захисті будівлі, побоюються - її під виглядом реконструкцію просто знесуть. У компанії "Укрреставрація" натомість запевняють - усі необхідні документи й дозволи мають, тож саме активісти порушують їхні права.

  Гостиний двір, 3-тя година ночі. Близько сорока невідомих у чорній формі виштовхали активістів із двору. Одного з них - Андрія Пастушенка - забрала "швидка".

  Щоб активісти не пробралися на територію Гостиного - входи до нього загородили вантажівками і будівельним краном. Під ранок представники громадських організацій намагаються зламати барикади. У відповідь зсередини випускають струмінь газу. В "Укрреставрації" кажуть: газ - то відповідь на провокації активістів.

  Ігор Луценко, активіст: "У нас тут усіх дружно залили газом, разом з пресою. Відповідно, декілька людей звернулися в швидку допомогу".

  Дмитро Ярич, директор ПАТ "Укрреставрація": "Заявление активистов я расцениваю, как провокацию. На данный момент пытаются попасть к нам в помещение. Соответственно, то что вы видите - это результат их действий. Если на объект нападают - у охраны есть своя инструкция по защите".

  Газ випускають ще кілька разів - на активістів та перехожих. Люди по інший бік Гостиного не зупиняються навіть перед закликами журналістів не перешкоджати їхній роботі.

  У столичній міліції повідомили 5 каналу - невідомі є працівниками охоронної фірми, і вони мають ліцензію та усі дозволи для діяльності.

  Друга хвиля штурму - опівдні. Один з активістів намагається відкрутити металеву решітку на вікні. Всередині - кілька людей у чорному. Під чергову хвилю сльозогінного газу потрапляє цього разу й міліція.

  Коли розібралися, заявили - в натовпі серед активістів є провокатори. Вони й застосували сльозогінний газ.

  Тим часом, з іншого боку - намагаються потрапити всередину народні депутати.

  Ігор Луценко, активіст: "Є вхід через реставрацію сюди. Можна поствити драбину і просто через КАМАЗ туди пролізти. Другий поверх, там спуститися в кінці. Там відкрито точно".

  Віталій Кличко, народний депутат, "УДАР": "Ведіть".

  Віталій Кличко та ще кілька депутатів від опозиції отримали від забудовників пакет документів. Серед них - рішення про передання "Укрреставрації" в оренду земельної ділянки, на якій розташований Гостиний двір, для проведення реконструкції цієї будівлі. Скасувати його вимагатимуть від Київради вже на завтрашній сесії.

  Ганна Рибалка, Ксенія Дворнікова, Дарія Феденко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві відзначили переможців дитячого конкурсу паперових прикрас
  Наступний матеріал
  У ФФУ вислухали побажання і пропозиції Ерікссона
  Теги:
  Loading...