Гостинний двір не є пам`яткою архітектури [відео]

  Гостинний двір не є пам`яткою архітектури, адже нинішня споруда на Контрактовій площі збудована у 1980-му і не схожа на ту, що стояла там 200-ті років тому то ж не має жодної історичної цінності - переконує головний архітектор проекту реконструкції Гостинного двору Андрій Миргородський.

  Данило Євтушев, громадський активіст: "Це славнозвісний кіт з Пейзажки. Він сьогодні до нас завітав. Він посміхається, але треба бути обережним. Проходьте будь ласка так акуратненько".

  Мистецтво з перепонами. Киянин Данило показує галерею всередині Гостиного двору. Цікавинка виставки так званого "гнаного мистецтва" - робота Громадянина Художника. На картині статуя Батьківщини-матері піднімає поли одягу і демонструє спідню білизну.

  Данило Євтушев: "Офіційні галереї відмовляються його давати тому що, мовляв, що це таке?"

  Бачила нову виставку й бабця Ольга. Жінка вже чотири дні  -  разом з іншими активістами протестує. Торговельного центру тут бачити не хоче. Згадує - раніше на цьому місці життя вирувало.

  Ольга, киянка: "Бабушки в той час приїзджали. Пекли оці пряніки тульські.І  тут приїзджали на конях , спали".

  Тепер стала свідком підготовки Гостиного до реконструкції.

  Ольга, киянка: "Захватили...і вони знаєте як після війни, і унітази, залізо. Я такого ще не бачила!"

  Натомість столичні архітектори виставок і галерей у Гостиному бачити не хочуть. Автор проекту реконструкцї двору Андрій Миргородський каже об`єкту повернуть його історичне призначення - торговий дім, як це було у 19 столітті. Крім того, стверджує - двір не є пам`яткою архітектури. Він неодноразово перебудовувся і змінював свій вигляд. А у 80-х роках охоронний статус Гостиному двору дали помилково.

  Андрій Миргородський, головний архітектор проекту реконструкції Гостиного двору: "Оно не имеет права быть памятником архитектру. Оно имеет право быть, но не памятником, и оно нам нравится и пусть оно там будет, и слава Господи, что мы его сохранили. Но здания такого в Украине никогда не существовало ни в таком размере, ни такой высоты".

  Відтак охоронну табличку з Гостиного зняли. Проект реконструкції нині має погодити Держекспертиза. Потім документ винесуть на сесію Київради. Тим часом нині двір в аварійному стані. Виправити наслідки невдалого господарювання має "Укрреставрація", яка винаймає приміщення від 94 року.

  Кучук: "Был период и очень тяжелый в "Укрреставрации". Последине лет 10 наверное. Сегодня скажу вам, что предприятие восстанавливет силы".

  Підприємство, яке одночасно реставрувало фасади будинків на Андріївському узвозі - "Укрреставрація" хоче забрати собі зайвий клаптик комунальної землі - каже громадський активіст Ігор Луценко. Адже за проектом Гостиний має накрити купол.

  Луценко: "Та земля, яка є всередині вона є власністю територіальонї громади Києва. Вони хочуть загарбати її, накривши куполом. І відпвідно буде легітимізовано, що це буде їхня територія".

  Нині проект реконструкції Гостиного двору схвалила Містобудівна рада. Автори заспокоюють киян - мовляв появу чергового торговельного  центру компенсують іншим. Контрактову площу планують перетворити на пішохідну зону. Натомість громадські активісти запевняють - з Гостиного не підуть. І щодня влаштовують на території двору живі концерти.

  Ганна Рибалка, Олексій Іванченков, 5 канал

  Попередній матеріал
  Український кабан-віщун ставить на Ірландію та Хорватію [відео]
  Наступний матеріал
  Захистити Біличанський ліс від вирубки вимагають громадські активісти
  Теги: