Голова ПА ОБСЄ закликав Росію закрити кордон з Україною

  Голова Парламентської асамблеї ОБСЄ Ілкка Канерва закликав Росію закрити свій кордон з Україною, щоб допомогти боротьбі із зростанням насильства на Донбасі в останні тижні.

  Про це повідомляється на офіційному сайті Організації з безпеки і співробітництва в Європі, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Російські лідери говорять про свою підтримку мирного вирішення конфлікту в Україні. Виходячи з цього, я закликаю Росію закрити кордон, щоб припинити потік якого-небудь озброєння або бійців - добровольців чи ні - в східну Україну. Сучасна зброя, якою користуються сепаратисти в Україні, не з'являється з повітря", - заявив Канерва.

  За його словами, при закритті кордону також необхідно розглянути питання надання гуманітарної допомоги цивільному населенню, постраждалому внаслідок бойових дій.

  "За даними ООН, жахлива атака на Маріуполь була проведена з боку контрольованої бойовиками території і свідомо спрямована на цивільне населення. Закриття кордону, таким чином, може стати основною формою гуманітарної допомоги саме по собі", - додав голова ПА ОБСЄ.

  Канерва також назвав обстріл Маріуполя 24 січня "серйозною ескалацією" і підтримав недавню заяву представників 57 країн-учасниць ОБСЄ, які закликали до негайного припинення вогню в Україні і повного виконання Мінських домовленостей.

  Крім того, як зазначили в організації, питання щодо ситуації в Україні буде включене до порядку денного зимової сесії ПА ОБСЄ, яка пройде в лютому у Відні.

  Попередній матеріал
  17 "кіборгів" зникли безвісти - Каплін
  Наступний матеріал
  Янукович хотів євроінтеграції України, однак на нього тиснули з Москви - Баррозу