Фосфат-цинк в Україні буде заборонено на рік

  Використання небезпечної отрути - фосфату цинку в Україні буде заборонено на рік. Про це заявили у Мінекології. Сьогодні його пікетували активісти кількох зоозахисних та екологічних організацій. Акцію назвали "Похороном ховраха та хом`яка".

  Чорна труна, похоронні вінки та презервативи. За допомогою таких засобів кілька екологічних та зоозахисних організацій боролися за життя українських ховрахів та хом`яків.

  Вимога пікетувальників - заборона небезпечної отрути - фосфіду цинку. Учасник акції Іван Коржин пікетувати приїхав аж із Хмельниччини. Каже, не може бачити як у рідному місті цим труять собак-безхатченків.

  Іван Коржин, учасник акції: "У нас даже в городе, в городе Славута Хмельницкой области много случаев, что этими пестицидами травят собак. Мертвые валяются, во-первых, дети смотрят. Этими пестицидами и фосфидом цинка также и людей можно травить".

  Спершу - до стін Мінекології принеслИ символічну труну для ховрахів та хом`яків. Кажуть, ці тварини від фосфіду цинку постраждали чи не найбільше. Нині вони занесені до Червоної книги України. Подальше застосування отрути, кажуть, може призвестИ до їхнього повного знищення.

  Ася, президент асоціації зоозахисних організацій України: "Фосфід цинку - це страшна отрута. Гинуть такі види тварин і птахів, які занесені до Червоної книги України. Ці тваринки - уже практично винищені. Їх в природі вже немає. Осталися одиниці".

  Далі зникаючих гризунів захищали за допомогою контрацептивів. На кожному - ім`я чиновника чи вченого, причетного до реєстрації отрути в Україні.  

  Активісти називали це вакцинацією чиновників.

  Володимир Борейко, директор Київського еколого-культурного центру: "Вакцинировать чиновников, которые допустили, то что фосфид цинка используется в Украине".

  Коли з контрацептивами було покінчено - з`явився заступник міністра. Віднині, каже, продаж та використання фосфіду цинку в Україні буде зупинено на рік. Проте питання остаточної заборони отрути вирішуватимуть наступного року.

  Дмитро Мормуль, заступник міністра екології і природних ресурсів: "Мы хотим подождать год, посмотреть к чему это приведет, потому что есть альтернативные препараты, и, если они будут достаточно действенными и не вызовут со стороны сельхозвыробникив и других общественных организаций, которые занимаются выращиванием рослын никаких моментов, то думаем, что мы через год снимем с регистрации сам препарат".

  Це вже не перша акція українських екологів і зоозахисників проти застосування фосфіду цинку. Після низки протестів вони таки домоглися заборони ввезення отрути в Україну.

  Євгенія Подобна, Іван Головач, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Керівника столичного зоопарку обиратимуть на конкурсній основі
  Наступний матеріал
  Церемонію нагородження "Молода людина року" провели в Ірпіні
  Теги: