Фінансувати будівництво 4-ї лінії метрополітену буде російський "Внєшекономбанк"

  Фінансувати будівництво 4-ї лінії метрополітену буде російський "Внєшекономбанк". Відповідний меморандум підписали голова КМДА Олександр Попов та мер Москви Сергій Собянін під час час днів російської столиці у Києві. Загальна вартість метро на Троєщину - 12 мільярдів гривень. Проект розрахований на 5 років. Яку саме частину взялися фінансувати росіяни у КМДА поки що не розголошують. Відомо, що з міського бюджету буде залучено лише третину коштів. Як стартували Дні Москви в Києві - далі у сюжеті.

  Летуча метеостанція - вимірює тиск, температуру, вологість. Таке ноу-хау привезли до Києва науковці з Московського авіаційного університету. Кажуть, на Батьківщині ним зацікавилися МНСники. А от в українській столиці очей не зводили - чиновники. .

  Чільники обох столиць на виставці не затрималися. Мер Москви заявив - із Києвом дружитимуть тісніше. Адже до української столиці відтепер стали ближче.

  Столичні чиновники від компліментів перейшли до діла. Мовляв, із Москвою мають купу схожих проблем - і тотальна забудова історичної частини міста, і недофінансування охорони здоров`я. Вставили слівце і про київсьикй довгобуд - Подільський міст і метро на Троєщину.

  Олександр Попов: "Приглашаем наших московских парнеров для реализации наших якорных инвест проектов - это и 4 линия метрополитена".

  Московські гості зізналися - готові вкласти гроші, щоби будівнитцво четвертої гілки метро таки зрушило з місця. І підписали із Києвом Меморандум. За ним фінансувати будівництво Подільсько-Вигурівської лінії буде російський "Внєш-економ-банк". Щоправда, угода лише формальна. Скільки грошей і на яких умовах дадуть Києву - скажуть пізніше.

  Роман Качур, начальник ГУ: "Термін розробки всього проекту передбачається 8 місяців. тоді буде представлений повністю пакет рішень, який повинно бути прийнято на місцевому рівні, на центральному рівні. після прийнятття обома сторонами формальонї частини  - відбудеться фінансове закриття угоди - відкриття фінансування як з  боку групи  ВЕБ так і зовнішніх інвесторів".

  За попередніми домовленостями метро на Троєщину матиме 12 станцій з двома пересадними вузлами. Проект коштує близько півтора мільярда доларів. В КМДА пояснюють - інвестор матиме відсотки від вартості будівництва, а також частину прибутку метрополітену від плати за проїзд.

  Дні Москви триватимуть у Києві три дні. У театрах міста проведуть тематичні виставки та виступи московських колективів. А от дні української столиці московські гості обіцяють влаштувати навесні наступного року.

  Ганна Рибалка, Олександр Зіменко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  На Вінниччині пройшов 3-й православний ярмарок "Лядовський фест"
  Наступний матеріал
  Амбулаторію сімейної медицини відкрили у селі Хотів під Києвом
  Теги: