Фінансові експерти радять не панікувати і вкладати гроші у харчі

  Не "штурмувати" обмінники та не скуповувати долари - радять фінансові експерти киянам. Законопроект про "валютний податок" хоч і відкликали, та незабаром його знову можуть розглянути у парламенті. Кияни вже знають, як обійти можливе нововедення. А працівники обмінних пунктів заспокоюють - долар в касах є, а черг за ним немає.

  Маєте тисячу доларів? Не біжіть з ними до обмінника - краще закупіться гречкою. Таке радять експерти. Вони називають продуктовий набір найоптимальнішим способом зберегти гроші, відкладені на "чорний день".

  Юрій Гаврилечко: "Никуда не бегите, никакие доллары никуда не сдавайте!"

  Не панікувати й не окуповувати столичні пункти обміну валют радить киянам експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко.

  Юрій Гаврилечко: "Це не так смішно. Сім-вісім тисяч гривень - це гроші на їжу для однієї людини у крупах і  консервах десь на пів року. За цей час вони обов`язково подорожчають. І ці гроші ви, принаймні, не втратите".

  Хоч законопроект про так званий "валютний податок" відклали, власники заощаджень на "чорний день" незабаром можуть вишикуватися перед обмінниками - побоюються і в Асоціації українських банків. Тут упевнені - депутати до своєї ідеї ще повернуться. В доопрацьованому законопроекті зміниться хіба що відсоток від валютних операцій. Критикують - робити це не дозволяє і Податковий кодекс, і Конституція України.

  Олександр Сугоняко, президент Асоціації українських банків: "Людині прислали з-за кордону батьки кошти. Це його кошти, це його валюта. Є стаття, яка забороняє забирати чужу власність - вони це роблять, вони йдуть на це".

  Киянам можливі валютні новації не до вподоби. А особливо - підприємцям.  

  Максим: "Мне приходится покупать товар в долларах, а продаю я в гривнах. Все частные предприниматели покупают в долларха, потому что товар идет из Китая, Турции. Они приравнивают в доллару".

  Уникнути сплати 15-ти відсотків при обміні валюти можна кількома способами. І найперший - це покласти кошти на депозит в банк. Утім, це не варіант для людини, котра прийшла в обмінник з сотнею доларів.

  Киянин: "Судя по закону, можно положить на депозит на 30 дней, а потом, уже через 30 дней, можно уже будет снимать без этих 15 процентов. Другое дело, что многие люди это не смогут сделать, потому что у них нету средств на существование".

  Напередодні доларового ажіотажу експерти в один голос говорять - через введення "валютного податку" обмінні операції підуть в тінь, і біля обмінників з`являться "міняйли".

  Киянин: "Когда доллара нету - все бегают, когда доллара полно - никому не надо! Ходят все, спрашивают. Уменя есть, хотите - покупайте".

  У київських обмінниках валют кажуть - попиту на долари серед населення поки що немає. Купити їх можна без проблем.

  Ганна Рибалка, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Нова хвиля масових заворушень в Каїрі
  Наступний матеріал
  Під Новий рік на Київщині відкриють нову сільську школу
  Теги: