фото kyrios.org.ua

Філарет прибув у Вашингтон просити зброю для України

  Предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет, який прибув з візитом до Вашингтона, під час зустрічей з представниками американської влади говоритиме про роль США як гаранта миру в Україні за Будапештським меморандумом.

  Як повідомляє "Укрінформ", про це Філарет зазначив у вівторок під час прес-конференції в посольстві України в американській столиці.

  Крім того, за словами патріарха, у Вашингтоні він також підніматиме питання про допомогу Україні зброєю з боку США.

  "Ми з Владикою Єпіфанієм приїхали на молитовний сніданок, який щорічно проводить президент США, для того, аби помолитися разом за мир та спокій у світі, а, з іншого боку, поспілкуватися та нагадати, що ми просимо Сполучені Штати до кінця виконати зобов'язання гаранта, тобто допомогти Україні захистити свою територію", - зазначив предстоятель УПЦ КП.

  Він нагадав, що Україна свого часу довела миролюбність, коли в 1994 році віддала весь потенціал ядерної зброї, який був третім за обсягами у світі. Тоді був підписаний Будапештський меморандум, і гарантами виступили США, Британія та Росія.

  "Якщо Будапештський меморандум не буде дотриманий, довіра до міжнародних договорів у світі буде втрачена", - зазначив Філарет.

  Патріарх водночас підтвердив, що говоритиме про необхідність надання українському війську сучасних видів оборонної зброї.

  "Ми можемо і самі (в майбутньому – ред.) випускати озброєння, але зараз ми просимо допомогти нам захистити свою територіальну цілісність", - зауважив він.

  Він також закликав діаспору підтримати Україну коштами та гумдопомогою населенню, яке страждає від агресії на Донбасі, а також молитвами за мир та спокій в нашій державі.

  Програмою візиту патріарха Філарета, крім участі в молитовному сніданку з Обамою, передбачені його зустрічі в Конгресі, у тому числі окремо з сенатором Джоном Маккейном, Державним департаментом США, а також з громадськими діячами. За словами предстоятеля, на усіх зустрічах він говоритиме про підтримку України.

  Філарет планує повернутися в Україну у п'ятницю 6 лютого.

  Попередній матеріал
  Трьох поранених прикордонників доправили до Києва на медичному гелікоптері
  Наступний матеріал
  40 суддів, які ухилилися від люстрації, буде звільнено - Петренко

  Генштаб і РНБО мають визначити, яка саме зброя потрібна Україні від США - нардеп

  США не виключають можливості надання зброї Україні - Псакі

  Німеччина не буде поставляти зброї Україні - Меркель

  США розглядають можливість озброєння України - NYT