Виборча дільниця
Виборча дільниця dialog.ua

Експерти розповіли, чи спрацюють екологічні гасла на виборах

  На майбутніх виборах політики та політичні партії можуть грати на екологічній тематиці, адже проблем із цим в Україні наразі вдосталь

  Певні спроби використати екологічні лозунги вже відбулися у Кривому Розі та Маріуполі. Там провели відповідні акції протесту. Зокрема, в Маріуполі відбулася акція "Ми хочемо дихати", на яку зібралося кілька тисяч містян. Утім, фахівці вважають, що такі спроби "промацати ґрунт" навряд чи спрацюють, передає "24 канал". 

  Так, на думку глави Комітету виборців України Олексія Кошеля, українські "зелені" пасивні. А у світі зараз підтримують радикальні дії "зелених". Вони стали активною силою, яка прикриває незаконні будівництва, зупиняє підприємства-забруднювачі, відстоює екологічні проекти.

  "Уряди низки держав ухвалюють рішення про заборону пластикових пакетів. Навіть в Україні окремі міськради приймають такі рішення. Хоча вони нереальні до виконання. Швидше, рекомендація. Але це показує, що потреба в таких діях є. Втім, ніхто не вимагає від парламенту виконувати ті чи інші екологічні обіцянки", – каже Кошель.

  Виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов зауважує: одного разу – на парламентських виборах 1998 року екологічна ідея спрацювала. Партія зелених отримала чималу підтримку – 8%. Але потім з’ясувалося, що за ними стоять ті ж олігархи і нафтові барони, які наносять шкоду екології. В Україні так і не утворилася екологічна партія. Але, на його переконання, на парламентських виборах 2019 року екологічні ідеї не матимуть особливого ефекту.

  При цьому експерти кажуть, що екологічні обіцянки на виборах-2019 навряд чи спрацюють.

  "Адже є багато інших актуальних проблем. Треба починати роботу з міста й району. І робити це потрібно було ще 2014 року. Особливо в тих регіонах, де є серйозні екологічні проблеми. Спочатку пройти місцеві вибори, створити мережу. Але в Україні "на довго" мало хто працює", – підкреслив Леонов.

  Попередній матеріал
  Науковці зі США створили нейромережу для підробки відбитків пальців – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Добовий видобуток газу в Україні сягнув рекордної позначки за 4 роки
  Теги:
  Loading...