5.ua

Експерти: П'ята частина киян досі без опалення [відео]

  Мешканці будинку за адресою Єраванська 23, вже чотири місяці загартовуються.

  Геннадій Волочко, киянин: «Ніхто нічого не каже. Що коли ми розповідали. Буває так що вмикнуть, а потім вона пропадає».

  Підігріти воду мешканцям теж морока. Увечері напруга різко падає.

  Геннадій Волочко, киянин: «Не зажигається і ось ця зажигалка ввечері. Так як я роблю - бачите  зажигається - то ввечері ти так її не запалиш».

  Натомість займається у будинку - електромережа. У мешканців горить побутова техніка.

  Мешканець будинку: «Когда начали у нас гореть провода - свет стал такой яркий, лампочки тріщали».

  Через перепад напруги кияни вже не користуються пральними машинами, а телевізор замінили на книжки.

  Євген Таратуто, киянин:«Перед этим днем, напряжение в сети меряли - от140 до 160 Вольт. При том при всем, что должно быть 220».

  Мешканцям будинку урвався терпець. Люди почали скаржитися в ЖЕК. Утім там лише знизують плечима. Мовляв, проблема не за адресою.

  Андрій Сидорчук, начальник виробничого відділу ЖЕКу: «З трансформаторної станції піддається дві фази з трьох необхідних. Звертались ми з листом у «Київенерго» ще 26 вересня і супроводжуємо цей лист заявками на диспетчерській службі».

  Натомість у «Київенерго» підтверджують - звернення від жеку надходили. Усі проблеми ліквідовували вчасно. І своєї провини не бачать.

  Руслан Кулинич, головний інженер РЕМ «Південний»: «Ми ще раз перевірили і показали жеку, що там 3 фази а не дві, як вони кажуть. І це стан внутрішньо будинкових мереж.  ЖЕКу потрібно щось казати. тому що там якби вони показали зовнішній стан щитової будинку - де немає жодного болта і все на скрутках. Не стоять калібровані запобіжники, жучки».

  Замінити електромережу ЖЕКу не під силу, зізнається начальник виробничого відділу. Причина  -  брак коштів.

  Андрій Сидорчук, начальник виробничого відділу ЖЕКу: «Робити капітальну перетяжку заміну стояків. Люди - так це вже ЖЕК. Ні це навіть не ЖЕК, а більш йде під програму капітального ремонту».

  Нині капітального ремонту потребують понад 3 тисячі будинків. Цьогоріч полагодили лише понад півтори сотні. Місцевій скарбниці ремонт коштував 30 мільйонів гривень.

  Дмитро Новинський, керівник департаменту житлово-комунального господарства КМДА: «Вакантних місць у даному випадку не буває. Тому що нам дійсно багато - велика кількість таких будинків і ми вибудовуємо чергу відповідності до стану, відповідності до заяв мешканців».

  У КМДА  радять киянам звертатися до районних адміністрацій. Зробити це мають намір і мешканці Єреванської, 23. Якщо їхні вимоги проігнорують і там - підуть до мерії.

  Олена Махно, Орест Пона, «5 канал».

   

  Попередній матеріал
  Темник: Припиняти подачу тепла у квартири у зв`язку з потеплінням - комунальники не будуть
  Наступний матеріал
  Рівень смертності дітей від онкогематологічних захворювань зменшився удвічі
  Теги:
  Loading...