Експерт: ВРУ має призначити вибори мера та Київради за 2 тижні

  Призначити вибори мера Києва та депутатів Київради парламент може вже за два тижні. Таке припускає політтехнолог Тарас Березовець.

  За його словами, наймовірніша дата виборів - це День Києва, 26 травня або 2 червня. Тому лютий - це крайній термін, коли Верховна Рада має оголосити про голосування. Однак перед цим, кажуть експерти, парламентарі можуть внести зміни до закону про столицю і зменшити кількість депутатів у Київраді із 120 до 90. Водночас, змінять і систему виборів із пропорційної на пропорційно-мажоритарну або 100% мажоритарку. Головним кандидатом на посаду мера від влади лишається чинний голова КМДА Олександр Попов, а от участь його основного конкурента Віталія Кличка - політтехнологи ставлять під сумнів. Натомість, очікують у списках інших загальноукраїнських політиків.

  Тарас Березовець, політтехнолог: "Знову ж таки, з інсайдерських джерел можу підтвердити інформацію, яка вчора була поширена у "Фейсбуці", що такою кандидатурою може стати Петро Порошенко. Є люди всередині опозиції, такі як Анатолій Гриценко, Олександра Кужель, які, мені здається, можуть висунутися навіть всупереяч рішенню - якщо буде рішення опозиційної сили - зробити самостійну кампанію".

  Сергій Таран, політолог: "Чому киїські вибори стратегічні - це те, що будь-який кандидат, який стане мером міста Києва, однозначно стає кандадатом у президенти у 2015-му році. Майбутній мер може використати цей шанс чи ні, але він в будь якому разі стає політиком впливовим".

  Попередній матеріал
  Київ замело - ДАІ закликає до обережності
  Наступний матеріал
  У КМДА звітують про завершення оптимізації своєї структури
  Теги:
  Loading...