екологія
екологія epochtimes.com.ua

Експерт: На сході та півдні України, де вціліла промисловість, політики маніпулюватимуть темою екології

  Реальні екологічні проблеми залишаться в тіні, як це було в ході передвиборної боротьби під час президентської кампанії

  Під час парламентської кампанії, слід очікувати маніпуляцій на тему екології. У боротьбі за симпатії виборців, політики будуть використовувати їх у містах, де ще збереглося промислове виробництво. При цьому, реальні проблеми залишаться в тіні. Таку думку 112.ua озвучив політичний консультант Руслан Бортник в статті "Не зазеленіє: Як політики будуть використовувати тему екології для перемоги на парламентських виборах".

  "Швидше за все, штаби політсил будуть використовувати тему екології на місцях. Цього слід чекати там, де проблеми існують не стільки реально, скільки у вигляді укорінених у свідомості виборців міфів", – сказав Бортник. Зокрема, за його словами, активності політиків щодо пов'язаних з екологією питань слід очікувати на сході та півдні України, де ще вціліли промислові підприємства, також у так званому іржавому поясі в Україні. У містах: Маріуполь, Жовті води, Червоноград, Дніпро: "У свідомості жителів в цих містах проблема екології стоїть дуже гостро. Нехай навіть часто вона не має нічого спільного з реальною ситуацією, але ментально сприймається саме так".

  Експерт припускає, що, ймовірно, піднімати тему екології будуть орієнтовані на Захід політсили, для яких такий підхід традиційний. "Я думаю, що тему не обійде увагою "Самопоміч", певною мірою може її використовувати партія "Слуга народу", а також політсила Анатолія Гриценка", – розповів Бортник.

  Реальні екологічні проблеми залишаться в тіні, як це було в ході передвиборної боротьби під час президентської кампанії: у боротьбі за симпатії виборців політики використовували теми зарплат і пенсій, корупції, обіцянок знизити комунальні тарифи. "Справжньої, спрямованої на реальне вирішення проблем екології риторики найближчим часом очікувати не варто", – прогнозує Руслан Бортник. Ситуація, за його словами, могла б змінитися, мабуть, якщо б в Україні сталася масштабна техногенна катастрофа, це могло б змінити ставлення до проблеми багатьох українців: "В свій час певний успіх партії "Зелених" (пішла з політичної арени у зв'язку з відсутністю популярності) був пов'язаний з Чорнобильською катастрофою".

  Попередній матеріал
  У БПП вирішили не голосувати за виборчий закон через закриті списки – Гончаренко
  Наступний матеріал
  "Український брекзит": В'ятрович пояснив, чим загрожує референдум про переговори з Росією
  Теги:
  Loading...