Олександр Клименко
Олександр Клименко ukrinform.ua

Економічна активність у регіонах може свідчити про повернення "податкових схем Клименка"

  Паралельно з цим Верховна Рада скасувала кримінальну статтю за фіктивне підприємництво

  Не встиг суд розглянути справу проти колишніх податківців часів Олександра Клименка, як в струнких лавах нових чиновників знову почав пробиратися схематоз. Про це йдеться в статті на сайті "Обозревалеть".

  Що ж відбувається? Починаючи з другої половини 2019 року, згідно з даними єдиного державного реєстру, в деяких регіонах різко зросла економічна активність. Масово почали реєструватися нові підприємства, що демонструють колосальні обороти і широку різноспрямованість свого бізнесу.

  Паралельно з цим Верховна Рада скасувала кримінальну статтю за фіктивне підприємництво. І, як зазначається в статті, за останні 3 місяці зареєстровано більше 20 тис. нових підприємств, з них більше 7 тис. – платники ПДВ. Здавалося б, є привід для оптимізму, зазначає видання, але більш детальний аналіз говорить про зворотне.

  Так, тільки в Запорізькій області за останні 2 місяці зареєстровано 400 компаній-платників ПДВ, оборот яких за серпень перевищив 2,6 млрд грн. Якимось неймовірним чином цей сплеск активності збігся з призначенням нового керівника регіонального управління Державної податкової служби.

  Саме він в силу своїх обов'язків повинен здійснювати контроль за повнотою і своєчасністю сплати платежів до бюджету. Саме ці два питання повинні були викликати увагу податківців, як на центральному, так і на регіональному рівнях.

  Повинні, але не викликали. І причини криються в тому, що поява цих суб'єктів-це не випадковість, а швидше за все вертикально інтегрована схема з переведення в готівку та мінімізації платежів, контрольована як в регіоні, так і в центрі. У всякому разі, саме так це виглядає. Дана діяльність знаходить все більш масштабний і системний характер, основним індикатором чого є невиконання дохідної частини бюджету.

  За попередніми оцінками фахівців, недонадходження податків у вересні тільки по лінії податкової може досягати від 3 до 5 млрд грн, а за результатами року – перевищити 30 млрд.

  В статті йдеться, що потрібно застерегти бізнес від роботи з нав'язаними їм "правильними" контрагентами, а податківцям нагадати про хворобливий досвід їхніх колег. Ідея ексміністра доходів і зборів України Олександра Клименка створити "податкові майданчики" для відмивання і мінімізації також здавалася надійною і ідеальною. І тодішні податківці також обіцяли бізнесу, що "все під контролем". Але тепер і старі податківці виявилися під слідством, і бізнесу довелося "віддуватися" за махінації.

  Попередній матеріал
  Смертельна ДТП на Одещині: суд заарештував підозрюваного
  Наступний матеріал
  Дощі, заморозки та потепління до +19°С: прогноз погоди на середу
  Теги:
  Loading...