Екологи - проти побудови океанаріуму в київському зоопарку

  Проект океанаріуму в київському зоопарку розробляють всупереч застережень екологів. Про таке заявляють в Національному екологічному центрі України. Там кажуть - нині діє мораторій на ввезення та утримання дельфінів, яких планують там поселити. Крім того, проект ще не пройшов погодження профільної комісії Київради. Однак, на нього продовжують активно шукати інвесторів.

  Для киянки Олени та її онуки Нонни київський зоопарк - одне з найулюбленіших місць для прогулянки. Дізнавшись про те, що у звіринці невдовзі може з`явитися океанаріум, запевняють - квитки придбають чи не першими.

  Киянка: "Ты дельфина хочешь увидеть в зоопарке?"

  Дитина: "Да!"

  Киянка: "Хочешь? Прийдешь, будешь смотреть на дельфина".

  Звістка про масштабні плани чиновників збудувати океанаріум із дельфінами облетіла пресу ще кілька місяців тому. Тоді столична влада заявила - у будівництво інвестують 4 мільйони доларів. І навіть назвали дату відкриття - День Києва у травні цього року. Екологи забили на сполох - мовляв, такий проект у столичному зоопарку перетвориться на тюрму для дельфінів.

  Олег Андрос, еколог: "Усі вилови дельфінів у Чорному морі зараз незаконнні. Цей мораторій діє з 2010-го року.і в 2011-му році Мінприроди його подовжило. Тому, якби, дельфіни рідко розмножуються в природі. Єдиний шлях - це завезти його контрабандою".

  Денис Москаль, голова екологічної комісії Київради: "Це все напівлегально, це напівлегально".

  Проект рішення про будівництво океанаріума готувався у стінах Київради тишком-нишком - каже депутат і голова екологічної комісії Денис Москаль. Він про такі наміри дізнався не від колег, а з преси. Дельфінів хочуть оселити на місці нинішнього мавпятника. Його доля сумна - навіть після виділення на роботи 16-ти мільйонів гривень, вольєр так і не добудували.

  Денис Москаль, голова екологічної комісії Київради: "Не порадилися ні з представниками екологічних оргіназацій, ні з постійною комісією з питань екологічної політики перед тим, як приймати таке рішення".

  У мерії запевняють - будівництво океанаріуму забажала адміністрація зоопарку. Натомість, керівники звіринцю від цього відхрещуються. Кажуть, найближчим часом збираються реконструювати ведмежатник, жирафник, слоновник та кілька пташень. Про океанаріум у проекті організації території - ані слова.

  Андрій Капустін, журналіст: "Когда первый раз услышал - у меня был шок. С тем же успехом здесь можно начинать космодром строить и начинать летать на Марс. Это примерно то же самое".

  Журналіст Андрій Капустін неодноразово брався досліджувати дивну періодичність смертей у столичному звіринці та махінації із землею зоопарку. Він переконує - загадкових інвесторів, які здатні вкласти мільйони доларів у такий сумнівний проект, не так багато.

  Андрій Капустін, журналіст: "Это будет прецендент передачи части зоопарковской земли, а значит - земли киеской общины в частные руки. Это то, чего на сегодняшний день вобщем-то удалось избежать".

  Навіть попри заборону вилову дельфінів і охоронний статус тварин, з`явитися в Києві вони можуть, каже Капустін. Адже попри законодавчу заборону, їх везуть під виглядом тварин, яким необхідно пройти курс реабілітації після потрапляння в риболовецькі сітки. Тим часом, у мерії ідею з океанаріумом, схоже, вирішили відкласти. Тож пані Олена з її онукою поки що будуть спостерігати лише за старими атракціонами.

  Киянка: "Расскажи, а что ты видела в зоопарке?"

  Дитина: "Сладкую вату!"

  Ганна Рибалка, Іван Наконечний, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Білому домі відбувається традиційна великодня церемонія
  Наступний матеріал
  12 приватних будинків на Позняках - майже добу без світла
  Теги: