Екологи критикують плани влади із забудови дніпровських островів [відео]

  Дніпровські острови - очима румунських архітекторів. Їхній проект "Синя лінія" став переможцем міжнародного конкурсу "Дніпровські перлини". У ньому взяли участь майстри із 23 країн світу. У середині січня міжнародне журі обрало вісімку кращих. Фіналістами стали архітектори з Колумбії та Росії. Вони отримали по 60 тисяч гривень. А от проект переможця - румунів - вітчизняні екологи уже розкритикували.

  Розіна Драгомир - представниця румунських архітекторів, які й перемогли в конкурсі "Дніпровські перлини". Румуни пропонують поєднати всі київські острови - Великий, Муромець, Труханів, Долобецький, а також інші безіменні - в одну рекреаційну зону. Щоправда, у презентаційній програмі для журналістів обмовляються - без будівнитцва там таки не обійдеться.

  Румуни переконують: їхній проект - порятунок для киян від заторів. Адже в їхніх планах - запустити Дніпром судноплавний рух. А от для кого збудують загадковий навчальний центр у Гідропарку та ще одну адміністративну будівлю на Трухановому - не уточнюють. У КМДА, натомість, планам переможця радіють - інвестори, кажуть, давно кинули оком на Труханів та інші острови. Та щоби уберегти їх від знищення - конкурс навмисне зробили міжнародним. Вітчизняні ж бо архітектори, закидають, заангажовані.

  Олексій Василюк, еколог: "Для чого це робити? Хто питав у киян - чи треба їм, щоб хтось з далекого зарубіжжя пропонував їм своє бачення, як треба реконструювати острови в Києві?"

  Еколог Олексій Василюк обурений - перед тим, як впускати іноземних архітекторів, треба було провести громадське обговорення. За його словами, усі вісім фіналістів конкурсу "Дніпровські перлини" пропонують щось побудувати на островах.

  За свій проект переможець отримав 160 тисяч гривень. Його пропозиції планують затвердити в Генеральному плані розвитку Києва до 2025 року.

  Ганна Рибалка, Віктор Сніжко, 5 канал

  Попередній матеріал
  30 га Журкового острова таки повернуть Києву
  Наступний матеріал
  МНС планує цьогоріч вивезти хімікати зі столиці
  Теги: