Довгого не вдалось усунути з посади секретаря Київради

  Київрада на килимі. Голова КМДА, який прийшов на сесію розповісти про свою роботу, обурився депутатськими справами. Олександр Попов роздавав на горіхи київським обранцям за земельні справи. Захиталося крісло під секретарем Київради Олесем Довгим. Утім втримала його більшість, яка і досі належить міському голові Леоніду Черновецькому.

  Прийшов звітувати про свою діяльність, натомість, дав ляпаса Київраді. Та за три роки продала за безцінь понад 750 гектарів столичних земель, доповідає голова КМДА Олександр Попов.  

  Олександр Попов, голова КМДА: "Непоодинокі випадки, коли на одному засіданні Київради з голосу приймалися більше 100 земельних питань. Результат діяльності вражаючий - втрачену землю можна оцінити в 60-70 мільярдів гривень".

  Депутати - одразу виправдовуватися.

  Дмитро Мошенський: "Я никогда ни у кого ничего не взял, не украл, и никогда не возьму".  

  Знайшли найбільшого покупця дармового товару. Попов стверджує - це компанія "Новий регіон". Її пов`язують із депутатом Київради, зятем мера, В`ячеславом Супруненком. 

  Олександр Попов, голова КМДА: "Найкрупнішим покупцем комунальних активів у нас стала компанія "Новий регіон" - на неї було розписано придбання Київміськбуду, Київгазу, Киїівводоканалу, Київхімволокно. Експерти говорять, що Київміськбуд був проданий за ціною в 36 разів нижче".

  Хто винний - знають, що робити далі - сперечаються. Попов обіцяє повернути майно місту. Натомість, депутати воліють про минуле забути. У залі - дискусія. Переходять на особистості.

  Олесь Довгий, секретар Київради: "Ми не повинні рухатись назад і шукати винних".

  Денис Комарницький, голова фракції Блоку Черновецького: "Це не зовсім правильна позиція керівництва міста про те, що якщо не буде повернення визначених активів, ото в Києва немає можливості для інтенсивного розвитку".

  Олександр Попов, голова КМДА: "Звичайно, робота через правоохоронні органи - це дуже кропіткий процес, і мені не хотілося, щоб він затягнувся, і я маю на увазі не тільки вас. Я маю на увазі і тих людей, яких ви представляєте".

  Денис Комарницький, голова фракції Блоку Черновецького: "По моему мнению, вы плевать хотели на социальную политику города - иначе были бы и зарплаты, и надбавки".

  Активи місту повертатиме та ж Київрада - коли депутатську більшість перекроять.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Я переконаний, що ми найближчим часом сформуєм більшість. Я не думаю, що наші пропозиції про повернення тих чи інших ділянок, активів знайдуть підтримку при нинішньому розладі у міській раді".

  Образу Київради Олесь Довгий сприймає як особисту. Нагадує Попову: саме цей склад підтримував його проекти.

  Олесь Довгий, секретар Київради: "Ті радники, які штовхають вас на конфрнотацію, на позицію тієї дискусії, яка була - неправі, і такі кроки є недопустимі".

  Та ностальгію секретаря Попов перериває пропозицією:

  Олександр Попов, голова КМДА: "Безспосередньо причетні до здійснення цих махінацій керівники Київради та КМДА не мають морального права обіймати посади, та повинні бути притягнуті до відповідальності".

  Поки його "підуть", Олесь Довгий не чекає - сам ставить на голосування питання щодо своєї відставки. За - 28, проти 54. Нинішня більшість Київради Довгого лишає. Чи піде добровільно - секретар не відповідає. Та вже незабаром нова більшість може вирішити це за нього. 

  Світлана Одаренко, Олександр Зіменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Пересопницьке Євангеліє видадуть в електронному форматі
  Наступний матеріал
  Регулярний чемпіонат НХЛ виходить на фінішну пряму
  Теги: