5.ua

Довгобуд столичного Центру крові заростає бур’янами

  Ціну чиновницьких обіцянок напередодні київських виборів уже знають столичні медики. Розрекламований торік Центр крові у столиці заростає бур'янами. Новий корпус для виробництва препаратів з плазми так і не здали в експлуатацію, а обіцяні кошти – залишилися просто словами.

  Майбутній київський Центр крові за будівельним паспортом почали зводити 2002-го року, і мали здати в експлуатацію за десять років.

  Оцінити стан будівлі можна, перелізши через вікно. Всередині – все завмерло.

  Здати його в експлуатацію обіцяли ще торік. Тоді сюди приїжджав тодішній голова КМДА Олександр Попов. Зараз тут ще немає підлоги і до завершення робіт ще далеко.

  У 2013 році тодішнє керівництво столиці пообіцяло виділити на об’єкт 11 мільйонів гривень. Де зараз ці мільйони – зрозуміти складно. Принаймні, у приміщенні їх не видно. Нога будівельника сюди не ступала майже рік.

  У лютому 2013-го КМДА заявила про закриття одного з відділень нинішнього центру крові, яке виробляло препарати для міських лікарень. Щоб відволікти увагу журналістів від цього факту і заспокоїти громадськість, пресі показали корпус, який от-от добудують.

  Ми вирішили завітати до нинішнього Центру крові і запитати – чи скоро переселятимуться.

  Майже за півтора року там не отримали жодної копійки, і жодної надії на те, що життєво необхідні препарати почнуть виготовляти в належних умовах, каже директорка.

  Ми написали запит до столичного Департаменту охорони здоров'я, яке і є замовником масштабного проекту, щоб запитати, чи виділені таки обіцяні 11 мільйонів. Якщо так, то чому корпуси Центру крові заростають бур'янами? І як ставиться до цього факту нове керівництво столичної адміністрації.

  "Програмою економічного та соціального розвитку м. Києва на 2013 рік на початку року було передбачено капітальні вкладення обсягом 1,4 мільйона грн. на коригування проектно-кошторисної документації на реконструкцію об'єкта. З урахуванням змін, внесених до Програми рішенням Київради, план капітальних видатків на 2013 рік становив 0,5 млн. грн."

  За цими даними, наданими в Департаменті охорони здоров'я, бачимо – фінансування майбутнього Центру крові на Зоологічній протягом року зменшили у 22 рази. Ба більше, навіть ці кошти пішли на коригування проекту, а не на саме будівництво.

  Нинішня будівля Київського міського центру крові була побудована в 1961 році, і за ці всі роки не було жодного разу капітального ремонту. Центр крові – це заклад, що зберігає у своїх стінах 5 тонн плазми крові, яку щороку здають 20 тисяч донорів. Життєво необхідний матеріал, який може будь-якої миті знадобитися столичним лікарням, нині зберігається у підвалах та затісних приміщеннях в усьому центрі, тоді як за нормами має міститися у спеціальних холодильних камерах. Коли медики тут дочекаються нормальних умов для свої роботи – в нинішньому Центрі сказати не можуть. А поки що просто виконують свою роботу.

  Ганна Рибалка, Леонід Коваленко та Валентин Стрельцов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  МОЗ просить більше грошей на вакцинацію дітей
  Наступний матеріал
  Царьов звернувся за допомогою до МНС Росії
  Теги:
  Loading...