Допомогти птахам перезимувати закликає столичний зоопарк

  Допомогти птахам перезимувати закликає столичний зоопарк. Адже від холодів, щороку гинуть тисячі пернатих. Особливо складно знайти їжу синицям. Їхній раціон при мінусовій температурі має складатися з жирних і калорійних кормів. У засніженому місті такі смаколики - розкіш. Тож без допомоги людини, цим птахам виживати непросто.

   

  Мороз і вітер - ворог дрібних птахів. Особливо від холодів страждають синиці. Найкращим кормом для них узимку, кажуть спеціалісти є, - несолоне сало та насіння соняшника, адже вони - калорійні та допомагають птахам надовго зберігати тепло.

  Працівник зоопарку: «Подсолнух - очень ценный корм. Но их нужно готовить, вот так немножко их раздавливать, чтобы птице легче было. Потому что у синички маленький и тонкий клюв».

  Щоб вітер не розніс насіння, насипати смаколики варто у годівниці. Дерев'яні, металеві, картонні, навіть пластикові, згодяться будь-які, головне, щоб були безпечними для пернатих.

  Сергій Григор'єв, керівник науково-просвітницького відділу Київського зоопарку: «Пластиковая бутылочка, единственное, что небольшая дырочка должна быть, чтобы крупные птицы не забирали у синиц корм. Вот этот острый край, нужно пластырем обычным, чтобы лапки не поранить. И такую кормушечку нужно повесить на веточку, чтобы она бовталась».

  Киянин: «Зависит не от кормушки, главное, чтобы в ней был корм».

  Киянка: «Удобной, красивой, ну чтоб птичкам нравилась».

  Анна Грішина, «5 канал»: «Окрім яскравої та красивої годівниця повинна бути ще і зручною. Адже, якщо пташка відчуває себе затісно, як у клітці, то до такої конструкції вона ніколи не прилетить».

  Перезимувати пернаті мешканці міста залітають і до столичного зоопарку. Цієї зими прихисток тут знайшли не типові для цієї місцевості білі лелеки, зелений дятел та омелюхи. Їх робітники звіринцю підгодовують різноманітними смаколиками.

  Анна Грішина та Денис Ковальов, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Молитва під наглядом «Беркута» [відео]
  Наступний матеріал
  Від потужних злив і штормового вітру потерпає Велика Британія
  Теги:
  Loading...