Донеччанин здійснив подвиг заради ушанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС [відео]

  Марафон пам`яті на 112 днів. Донецький інвалід на милицях подолав понад 2 тисячі кілометрів, обійшов зони відчужень України, Білорусі та Росії. Так він згадав ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

  Отак із бадьорим настроєм та усмішкою Олександр Мазуренко подолав понад дві тисячі кілометрів. Піший перехід неповносправний здійснив навколо зони відчуження територією України, Росії та Білорусі. Чоловік пояснює: присвятив 112 днів подорожі чорнобильцям. Під час походу встиг отримати нагороду - орден за гуманізм і милосердя.

  Олександр Мазуренко, мандрівник: "Це за те, що я несу прапор Чорнобильця України, які постраждали. Мені це вручили в Павлограді".

  Терновий шлях мандрівник долав на милицях. Окрім того ще й тягнув за собою візок із 40-ка кілограмами багажу.

  Олександр Мазуренко, мандрівник: "Оце мій візок, тут все моє багатство. Саме головне - плівка, якою я закривався від дощу, робив такий курінь. Це - коврик полярника, можу хоть на снігу, хоть на болоті".

  А ще - пральний порошок, їжа та інструменти. Все це приладдя допомогло вижити інваліду у скрутні часи. Адже ночував чоловік просто неба, одяг прасував у водоймах. Проте іноді допомогали люди.

  Олександр Мазуренко, мандрівник: "Такий здоровань, взяв мій візок, та й потягнув угору. Я мусив за ним йти. Мені страшно було, чесно кажучі. А він - добра людина, натопив баню. Тим часом, дружина наготовила їсти. І саме що вкусне було - це розсольник з грмибами".

  Однак без проблем не обійшлося.

  Олександр Мазуренко, мандрівник: "Були проблеми із руками. Вони весь час у мене боліли, отут були пухирі... Йшов далі". 

  Усі подробиці мандрівки Олександра знала його знайома - пані Людмила. Вона щодня телефонувала йому та листувалася через інтернет.

  Людмила Огнєва: "Я хвилювалася, дуже. Особливо, коли Олександр перейшов кордон. Мобілка у нього не працювала, коли він дійшов під Київ. Ви знаєте, от коли він уже - о другій годині ночі я отримала повідомлення, що до Києва уже 13 км".

  Попри виснажливу подорож Олександр почуваєтся добре. Станом мандрівника задоволені і столичні медики.  

  На цьому мандрівка навколо зони відчуження для Олександра скінчилася. Додому він повернеться потягом. Там на нього чекає велика родина.

  Попередній матеріал
  У КМДА обіцяють вирішити питання нестачі дитсадків за рік
  Наступний матеріал
  У КМДА оприлюднили програму святкування Дня незалежності
  Теги: