Докопатися до витоків кіномистецтва мали змогу відвідувачі лекції "Археологія кіно"

  Докопатися до витоків кіномистецтва мали змогу відвідувачі лекції "Археологія кіно". Напередодні слухачам не лише розповіли про перші спроби оживити картинки, а й показали копії унікальних експонатів позаторішнього століття. З подробицями - Ксенія Дворнікова.

  Сергій Гавриленко присвятив не один десяток років вивченню історії винаходів періоду - пре-сінема - тобто часу - до презентації першого фільму братів Люм` єр у 1885 році про потяг, що прибуває на станцію. Пращури сучасного кінематографа почали з’являтися ще позаторішнього століття. Їхні моделі і демонстрували усім охочим.

  Ксенія Дворнікова, "5 канал": "Дзеркала, яскраві картинки та барабан, що обертається. Ось у такому праксіноскопі наприкінці 19 століття у Парижі народився перший мультфільм".

  Сергій Гавриленко, викладач Київського національного університету кіно і телебачення імені Карпенка-Карого: "Огромное количество изобретений предшествовали рождению кино. Праксиноскоп с зеркальной пирамидкой. Изобретатель Емиль Рено, француз изобрел его в 1877 году и он же, Емиль Рено по праву считается отцом мультипликации. Второй мутоскоп 1893-1894 года, апарат был изобретен буквально за год до официального изобретения кинематографа американским изобретателем Германом Кейслером. Этот апарат прожил самую долгую жизнь из всех оптических илюзионов до конца 40-х годов 20 столетия".

  Ілля Свідлер, організатор лекції: "Обычно люди, да, берут камеру в руки и снимают, но с чего это все начилось никто не знает. и это чревато тем что интересные експерементальные методы, которые основываются на основе всего что мы с вами увидели, они пропадают. Что бы что-то делать новое, необходимо знать что было до этого".

  Поринути в історію кіномистецтва прийшли кілька десятків людей. 

  Перший відвідувач: "Кино - это впринципе мое хобби, и я очень интерисуюсь, мне интересно и история и теория и монтаж, вообщем все абсолютно. В любое сводобное время я посещаю любые мероприятия, в которых я могу что-то для себя узнать".

   Другий відвідувач: "Я в принципі думаю у вищий навчальний заклад, зв’язаний з кіномистецтвом і до того ж це цікаво для загального розвитку".

  Подібні лекції цьогоріч планують проводити не лише в Україні, а й за кордоном.

  Ксенія Дворнікова, Юрій Підлісевич, "5 канал".

  Попередній матеріал
  На Київщині зникають лебеді
  Наступний матеріал
  НРУ видав книгу секретних документів КДБ про боротьбу НКВС з ОУН-УПА [відео]
  Теги: