До зустрічі у Мінську контактна група підготувала угоду з "конкретними кроками з деескалації"

  Тристороння контактна група пропонує закріпити угодою, яка може бути підписана в Мінську 31 січня, низку конкретних кроків з деескалації конфлікту на Донбасі.

  Як повідомляється на сайті ОБСЄ, документ було підготовлено під час зустрічі Президента України Петра Порошенка з тристоронньою контактною групою 28 січня і доопрацьовано 29 січня, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Напередодні консультацій у Мінську тристороння контактна група дійшла розуміння, що необхідно досягти подальших практичних кроків: підписати угоду про негайне припинення вогню і відведення важкого озброєння від лінії зіткнення (лінії розмежування), як це було узгоджено у Мінському меморандумі 19 вересня 2014 року; ліквідувати обмеження для поставок основних товарів та гуманітарної допомоги в уражені (війною) райони Донецької та Луганської області, а також досягти суттєвого прогресу щодо звільнення заручників", - йдеться у повідомленні.

  Крім того в заяві наголошується, що тристороння контактна група готова вирушити в Мінськ у суботу, 31 січня, для проведення чергового раунду консультацій і завершити узгоджені домовленості зі сторонами, що підписали протокол і Мінський меморандум, спрямовані на реалізацію мирного плану Президента України.

  Нагадаємо, зустріч контактної групи, яка була запланована на 30 січня в Мінську, не відбулася. Наступна зустріч може відбутися в Мінську в суботу.

  Попередній матеріал
  На Тернопільщині - дні жалоби за загиблими бійцями АТО
  Наступний матеріал
  Волонтери влаштували суботник у військовому шпиталі

  В ОБСЄ заявили про готовність у будь-який момент зустрітися з контактною групою щодо Донбасу

  Зустріч тристоронньої контактної групи найімовірніше відбудеться у суботу – джерело

  Консультації щодо дати і формату зустрічі контактної групи по Донбасу тривають - МЗС

  Порошенко, Меркель і Олланд вважають формат тристоронньої контактної групи оптимальним для переговорів по Донбасу