До Євро-2012 у Києві зведуть клумби в кольорах прапорів України і Польщі

  До футбольного Євро у Києві мають звести вертикальні клумби, які симоволізуватиуть прапори двох країн – України і Польщі. "Живі" стенди встановлять біля виходу із метро "Печерська". Квіткова краса коштує недешево - лише цьогоріч на втілення проекту треба не менш як 40 мільйонів гривень. Часу обмаль, а грошей - ніхто ще не бачив.

  Не благоустроєм єдиним. Архітектори зібралися поговорити про квіти і газони. Натомість посварилися з журналістами, які начебто заважають працювати містобудівній раді, бо камерами затуляють стенди.

  Сергій Целовальник, головний архітектор Києва: "Я вас попрошу - выйдите сейчас, оставтье одну -две камеры"

  Журналіст: "Господа, вы нас приглашали?"

  Сергій Целовальник, головний архітектор Києва: "Молодой человек, посмотрите сзади себя. Dы видите, там сидят члены совета?"

  Журналіст: "Посмотрите, сколько мест здесь. Где прессе стать?"

  Сергій Целовальник, головний архітектор Києва: "Если мы сейчас уйдем, вы будете работать? Вы не даете нам работать, вы подстраивайтесь под нашу работу. Ваша работа зависит от нашей, если вы не даете нам работать - люди не видят что происходит на сцене".

  Журналіст: "Сергей Анатолич, люди могут пересесть".

   Сергій Целовальник, головний архітектор Києва: "Послушайте, мы не только пересядем, а и перейдем".

  Врешті для журналістів таки виділили окреме місце, і архітектори стали до роботи. Благоустрій півторакілометрової зони до Євро-2012 почали з будівлі ЦВК. Там пропонують поставити дві вертикальні квіткові конструкції. Одну - з польським прапором, другу - з українським. У "Зеленбуді " бідкаються -  на квіти потрібні гроші. А їх не дочекаються.

  Представник "Зеленбуду": "Немає, але голова КМДА на засіданні координаційної ради дав уже відповідні розпорядження на фінансування в даному напрямку. Ну зараз я не можу це озвучити - близько десь на першу половину 2011 року 30-40 мільйонів гривень".

  Квітковий шедевр обіцяють і на схилі біля самого стадіону "Олімпійський". У "Київпроекті" хапаються за голову - вболівальники ту красу рознесуть в перший день чемпіонату. Бо футбольні фани їдуть не на квіти подивитися, а побешкетувати.

  Головний архітектр "Київпроекту": "Озелененный склон с цветами возле самого стадиона, возле Палаца спорта - я понимаю, что от этих цветов останутся только воспоминания. Оно конечно красиво, но их соберут в первый же день матча".

  Щоби вберегти клумби від агресії - півторакілометрову зону вирішили-таки скоротити. Відтак Київ озеленюватимуть подалі від юрби закордонних фанів. Крім того, мерія надумала оснастити будинки в центрі спеціальною підсвіткою.

  Доведеться причепурити свої балкони й тим киянам, що мешкають поблизу "Олімпійського". Причому за власний кошт. Адже мерія виділить гроші лише на ремотн фасадів центральних будинків.

  Ганна Рибалка, Олександр Зименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Попов пообіцяв зупинити будівництво ТРЦ біля метро "Театральна"
  Наступний матеріал
  Ліна Костенко презентувала нову збірку поезій
  Теги: