До виїзду на Схід готується спецрота київського козацького полку ім. Тараса Шевченка

  Охороняти державний кордон на Сході незабаром вирушить спеціальна рота київського козацького полку імені Тараса Шевченка. Шість десятків бійців нині закінчують підготовку на базі у передмісті Києва. Більшість із них пройшли Майдан, дехто навіть мав поранення.


  Валентин – один із бійців спеціальної роти Київського козацького полку імені Тараса Шевченка. Разом із побратимами готується вирушити на Схід, обороняти український кордон. Під час протистоянь на Майдані хлопець отримав серйозне поранення – гранатою відірвало два пальці.

  Та попри травму, хлопець, тільки-но вилікувався – вирішив захищати країну. Нині щодня від 6 ранку до 10 вечора опановує військову науку. Каже, їхати у гарячу точку готовий.

  Усього у роті – 60 бійців, від студентів до кандидатів наук. Більшість із них загартовувалася під час протистоянь на Майдані, у багатьох були серйозні поранення. Дехто вже навіть встиг побувати на Сході. Основа І козацької роти спеціального призначення – бійці українського реєстрового козацтва, передусім із 4-ї сотні Самооборони Майдану.

  Хочуть їхати разом із чоловіками і дівчата. На рівні з чоловіками проходить військову муштру студентка-філолог Наталія. Вже опанувала основи рукопашного бою та навчилася вправлятися зі зброєю.

  Курс молодого бійця триває 4 тижні. Спершу теорія, потім практика. За цей час тут вчать і стріляти, і битися, і витягати поранених з-під вогню, боротись із авіацією і бронетехнікою, маскуватись та взаємодіяти під час бою.

  Після навчань – справжній козацький обід. Найбільше козаки полюбляють борщ.

  Сплять – у військових наметах. До незручностей, кажуть, не звикати: жартують, взимку на Майдані було гірше. Нині рота закінчує навчання та чекає розподілу на місце дислокації.

  Євгенія Подобна, Олексій Іванченков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  ГПУ заарештувала рахунки Арбузова з облігаціями держпозики на $2 млрд і 1,2 млрд грн
  Наступний матеріал
  ГПУ допитала суддю, який випустив Лозінського