До старту футбольної першості у столиці залишилось рівно 10 днів

  До старту футбольної першості у столиці залишилось рівно десять днів. Нині тривають останні приготування. У середмісті вже почали монтувати фанзону. Іноземні туристи тішаться пивними ятками та скаржаться на замалу кількість вбиралень. Кияни ж мріють про те, як на місяць залишить столицю.

  Телеоператор із Естонії Івар Хейндмар приїхав до Києва, щоби зняти фільм про підготовку до Євро. Чоловік запевняє ця картина буде переважно позитивною. Адже столиця до зустрічі гостей повністю готова.

  Івар Хейндмар, телеоператор із Естонії: "Киев это точно готово. Мы вчера были на стадионе, там снимали и сейчас здесь уже видно, что эти палатки поставлены все и скоро наверно открывают эту улицу и фанзону".

  За свою робочу практику чоловік відвідав близько сотні країн. Каже, Київ нічим не поступається іншим відомим столицям. Востаннє іноземець був тут торік. За цей час, розповідає, місто значно змінило своє обличчя. Зокрема, поліпшився стан доріг, з`явились англомовні таблички та новий стадіон. А от на дрібні недоліки чоловік не зважає. Не дивується навіть комунальному ноу-хау у фанзоні -  пластмасовим урнам, прикутим ланцюгами до підлоги.

  Івар Хейндмар, телеоператор із Естонії: "Это зависит от страны, какие привычки там. Такое я раньше еще видел, это не первый раз. В афгане даже было так, что ложки были на столе цепочками закрыты".

  Незрозумілим атрибутом фанзони для туристів стали нові вказівники, встановлені за кошти УЄФА. Їх уже охрестили київськими ребусами. Адже що і для чого там намальвано не розуміють ані іноземці, ані місцеві мешканці.

  Пива у фанзоні справді хоч відбавляй. Уздовж усього Хрещатика нині монтуються ятки з цим напоєм. Навпроти - поодинокі вбиральні.

  Володимир Грудинін, гість із Австралії: "Есть мелкие недостатки, например не так много публичных туалетов, приходится искать. Я живу в Австралии, у нас они бесплатны. Тут надо платить".

  Тим часом столичні активісти фанзоною не задоволені. Кажуть, навіть містянам орієнтуватись там украй складно. Тож вони побоюються, що туристи не зможуть повною мірою оцінити намагання чиновників.

  В’ячеслав Коновалов, активіст: "Выбросят в большом количестве деньги, а толеку от этого не будет. Найти внятную схему фан зон пока что чиновники не представили. Это нам не представили, а приедут иностранцы?"

  Перші наслідки розміщення пішохідної зони містяни уже відчули на собі. На авто проїхати середмістям - проблема.

  В’ячеслав Коновалов, активіст: "На период Эвро Киев превратиться в большую пробку".

  Саме через це кияни на єврочемпіонат очікують з острахом. І вже планують, як на місяць залишити столицю.

  Діана Королюк, киянка: "На період Євро ми просто відїжджаємо з міста, щоб не було цих масових скупчень і просто якихось небезпек для життя".

  Ольга Сас-Тарасова, Іван Наконечний, "5 канал"

  Попередній матеріал
  До будівельних робит нині активно готуються біля Гостинного двору
  Наступний матеріал
  Знімальна група "5 каналу" стала свідком того, як на Майдані Незалежності спалахнув пластиковий смітник
  Теги: