До Києва повернули копію ікони Вишгородської Божої матері

  До Києва повернулась ікона Вишгородської Божої матері. Це - копія чудотворної ікони, яку вивезли з України у середині ХІІ століття.
  Список створили іконописці з Одеси, а от оригінал святині лишився у Москві. Через поганий стан ікона не доступна для вірян. Сьогодні вранці список ікони освятили у Москві, у храмі святителя Миколая при Третьяковській галереї та перевезли до Києва. Наразі вона знаходитиметься в Києво-Печерській Лаврі, а вже у неділю її перевезуть до храму Бориса та Гліба у Вишгороді. За православною традицією, важають, що авторство ікони належить святому Луці. Згодом вона стала прообразом для решти зображень Богородиці. Оскільки після Вишгороду святиня була перевезена до Володимира, ікону нерідко називають Володимирською.

  Анантолій Присяжнюк, голова КОДА: "Монахи написали копію такої ікони і сьогодні відбулось освячення. І сьогодні вона буде доставлена в Лавру, а в неділю вже вона буде доставлена, де буде хресний ход від памятників Борису і Глібу, і буде вона знаходитися в церкві Бориса і Гліба. Потім вона за 2 неділі пройдеться по всім містам і районним центрам Київщини".
  Попередній матеріал
  У КМДА оголосили конкурс проектів пам`ятника шведському вболівальнику
  Наступний матеріал
  У Києві відкрилась виставка картин Валерія Вітера
  Теги: