Держбюджет України виграє від зниження ставок портових зборів – Каленков

  Портові збори в українських портах у 2-3 рази вище аналогічних в інших країнах

  Зниження ставок портових зборів може привести до збільшення надходжень до державного бюджету України. Про це заявив президент ОП "Укрметалургпром" Олександр Каленков, передає Мінпром.

  "Потрібно думати не одним роком і одним бюджетом, а, принаймні, на кілька років вперед. За розрахунками Світового банку, зниження ставок портових зборів приведе до збільшення надходжень до бюджету у середньостроковій перспективі", – зазначив він.

  Каленков також переконаний, що зниження портових зборів на 20% є недостатнім.

  "Та робота, яка була проведена Світовим банком спільно з Міністерством інфраструктури, показала, що ставки портових зборів в Україні в рази перевищують ставки в портах-конкурентах. Це негативно впливає на конкурентоспроможність українських товарів, а також зменшує потоки через українські порти", – наголосив президент "Укрметаллургпрому".

  При цьому він звернув увагу на те, що портові збори в українських портах у 2-3 рази вище аналогічних в інших країнах, але для вантажів гірничо-металургійного комплексу це перевищення набагато вище – у 4-5 разів.

  "Природним економічним рішенням за правильної державної політики було б привести портові збори в Україні до рівня країн-конкурентів. Тому зниження на 20% можна вважати тільки першим підготовчим етапом. Подальше зниження щонайменше ще на 50% і більше дозволить нам вийти на рівень конкурентоспроможності за цим параметром з нашими глобальними конкурентами", – переконаний Каленков.

  Водночас, директор "Укрметаллургпрому" каже про неефективність використання коштів, яке отримує від портових зборів Адміністрація морських портів, оскільки половина їх прибутку, згідно з чинним законодавством, надходить у держбюджет.

  "З огляду на, що всі наші порти потребують великих інвестицій, напевно, варто розглянути питання, щоб цей відсоток взагалі звести до нуля. Всі платежі, які надходять в АМПУ від портових зборів, повинні бути цільовими і відповідно витрачатися на днопоглиблювальні роботи, розвиток портової інфраструктури тощо. Тому вкрай важливо, щоб рішення про зниження ставок портових зборів також супроводжувалося рішенням про зниження ставки відрахувань до бюджету від портів України", – зазначає експерт.

  Він резюмував: "Економічно набагато більш доцільно не викачувати гроші з інфраструктури, тим самим не даючи промисловості розвиватися, а підтримати інвестиції в її розвиток для того, щоб вона вирішила свої проблеми. І тоді виробники зможуть більше продавати, перевозити через порти і в підсумку ми матимемо більший ефект для держбюджету".

  Попередній матеріал
  В Україні оприлюднили середню вартість ремонту кілометра дороги
  Наступний матеріал
  Путін доручив опрацювати список про помилування 16 політв’язнів, серед яких Сенцов і Кольченко – ЗМІ
  Теги: