5.ua

Депутати Київради планують розміщення Музею історії Києва у будівлі Гостнинного двору

  Комісія Київради з питань культури та туризму підтримала пропозицію про музеєфікацію Гостиного двору шляхом створення в ньому Музею історії міста Києва.


  Про це повідомила заступник голови КМДА Ганна Старостенко 25 вересня.

  Музей історії Києва втратив приміщення ще в 2004 році, коли Кловський палац, де він перебував, був переданий в користування Верховному суду України.

  За словами Ганни Старостенко, для розміщення всієї експозиції музею - а це 250 тисяч експонатів - необхідно приміщення площею не менше 6 тис.  квадратних метрів.

  "Тому площі Гостиного двору, яка становить близько 9 тисяч квадратних метрів, вистачить для розміщення не тільки фондів музею, а й інших історико-мистецьких об'єктів" - зазначила вона.

  Старостенко також зазначила, що в даний час Гостинний двір знаходиться на балансі Фонду державного майна України.

  "Заручившись підтримкою громадськості, ми маємо намір звернутися до Фонду держмайна з проханням передати будівлю у комунальну власність міста", - підкреслила вона.

  Нагадаємо, Гостинний двір був побудований на Подолі в Києві на початку ХІХ століття. У серпні 2011 року Кабінет міністрів виключив Гостинний двір зі списку пам'яток архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави. А в квітні 2012 року депутати тодішньої склади Київради надала дозвіл на розробку проекту землеустрою ВАТ "Укрреставрація" для реконструкції будівлі під торгово-офісний центр з гостьовою стоянкою.

  Влітку нова міська влада української столиці мала намір залучити громадськість до вирішення подальшої долі "Гостинного двору" на Подолі у Києві.
  Попередній матеріал
  Кім Чен Ин має проблеми зі здоров'ям - ЗМІ
  Наступний матеріал
  Путінські тюремники підтвердили наявність Надії Савченко у московському СІЗО
  Теги:
  Loading...