День відкритих дверей у центрі екстреної допомоги дітям [відео]

  Понад півсотні телефонних дзвінків щодо насильства над дітьми - отримали з початку року у центрі екстреної допомоги дітям. Такі виклики там обслуговує мобільно-екстрена група. Дітей, які постраждали фізично чи психологічно - забирають для реабілітації. На День відкритих дверей у центр завітала і наша знімальна група.

  Малюють, ліплять, співають. Ці малята літні канікули проводять не з батьками, а з вихователями центру соціально-психологічної реабілітації. Тимчасово забрати дітей із біологічних родин довелося через насильство з боку батьків.

   Тетяна Максименко, вихователь: "Багато дітей потрапляє до нас із побоями, синцями. Діти голодні, діти грязні. дітей не годують. Взагалі перший час вони до нас приходять і намагаються їсти - їдять, їдять, їдять, думають що у них завтра не буде їжі, вони можливо беруть із собою щоб ховати десь у себе в тумбочку покласти і з’їсти потім. Але згодом вони розуміють, що це у них буде кожен день, що їжу ніхто не забере".

   Усі скарги, які надходять на телефонну лінію, перевіряє мобільно-екстрена група - виїжджають за адресою і вже на місці з`ясовують - було насильство над дитиною чи ні.

   Олена Семенюк, соціальний педагог: "До нас надходять повідомлення від різних громадян, від різних організацій, чи від служб у справах дітей чи від кримінальної міліції там де є загроза життю та здоров’ю дитини. І ми виїжджаємо для того щоб підтвердити або не підтвердити цю інформацію, надати батькам та дитині екстрену допомогу та прийняти рішення чи може дитина надалі залишатися в сім`ї".

   Якщо ситуація загрожує здоров`ю чи життю дитини - її терміново забирають до центру. Там з нею працюють психологи та соціальні педагоги. Коли справа доходить до позбавлення батьківських прав - долучаються і правоохоронці.

   Володимир Вовк, міська служба у справах дітей: "В цій кімнаті в якій ми знаходимося - знаходяться сторони, які в процесі - слідчий, прокурор, суддя може бути. в кімнаті за склом працює лише психолог і дитина. Психолог має навушник і люди які знаходяться за столом можуть ставити додаткові питання, які їх цікавлять". 

   Такі ситуації - виняток, коли на батьків немає впливу і насильство не припиняється. Соцпрацівники намагаються якомога більше дітей лишити у біологічних родинах. На щастя, кажуть, більша частина скарг на насильство - не підтверджується.

   Олена Семенюк, соціальний педагог: "Може подзвонити чоловік, наговорити на свою дружино що вона така-сяка, але коли ми приїжджаємо - бачимо зовсім іншу ситуацію, або сусіди. або якщо квартирне питання у людей стоїть і вони маніпулюють, буває батьки дзвонять і розказують такі жахи, що батьки не дозволяють дивитися, шнурки ховають від комп’ютера, але спілкуючись з батьками ми розуміємо що вони це роблять для того, аби захисти дитину".

   Торік мобільна група 86 разів виїжджала на подібні звернення. До центру забрали 11-ох дітей. Цьогоріч на "гарячу лінію" надійшло вже 64 дзвінки, у шести випадках насильство над дітьми - підтвердилося.

   Світлана Одаренко, Максим Петраков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Оглядовий майданчик у Маріїнському парку небезпечний для життя
  Наступний матеріал
  Суха погода у Києві зберігатиметься до середини тижня
  Теги: