День цвітіння черемхи відзначили у козацькому селищі "Мамаєва слобода"

  День цвітіння черемхи відзначили у козацькому селищі "Мамаєва слобода". Це - був улюблений кущ гетьмана Богдана Хмельницького. На честь славетного козака три роки тому і започаткували це свято. Як гуляли цьогоріч - бачила Світлана Одаренко.

  Двометровий кущ рясно усіяний білими квітами. Це черемха або черемшина -  символ першотравневого свята.

  Костянтин Олійник, директор козацького селища "Мамаєва слобода": "Японці - вону гуртуються навколо своєї сакури, чом би нам, українцям, не започаткувати робити те саме, але в третьому тисячолітті згадуючи про оцю духмяну квітку черемхи".

  Згадують черемху не просто так, а тому - що це був улюблений кущ Богдана Хмельницького. На своєму маєтку в Суботові він висадив аж шість кущів.

  Костянтин Олійник, директор козацького селища "Мамаєва слобода":
  "Мамаєва Слобода" втретє святкує день черемхи, аби наші люди пам"ятали, що в ті далекі часи Богдан Хмельницький робив все можливе, для того, щоб наша держава була суверена, власне кажучи була державою".

  Захищали державу козаки з міцними шаблями. Як вони билися у гетьманські часи - згадували у Мамаєвій слободі. Хоч і без шароварів - а шаблю в руках тримати вміють і містяни. Навіть жінки. Спідниця зброї не заважає.

  Учасниця дыйства: "Я думаю, що дівчата билися не тільки шаблями. Коли був такий віськовий час, потрібно було захщати ріднйи край, вони виходили з усим, що мали. Це могли бути і вила,  це могли бути і рогачі".

  Та битися по-справжньому - нелегко, зізнаються козаки. Щоби опанувати прийоми та невимушено маневрувати  шаблею - вчилися три роки.

  Віталій Гудим, козак:
  "Просто перекидається шабля, головне, щоби вона була постійно у одній руці, щоб я в любий момент міг захищатися".

  Поки одні воюють з шаблею, інші - зі стовпом. На самій горі - на переможця чекає медовуха. Не силою, так хитрістю. На слизький стовп лізли гуртом, зізнається перший переможець. 

  Переможець змагань: "Участвовало трое людей . Сначала один человек подсадил другого. Я залез на них двох. Осталось где-то полстолба и мы это сделали".

  Окрім опанування стовпа, розважалися містяни катанням на конях та возі, куштували куліш з вогню та слухали народних українських пісень. Оспівували і черемшину. Цвіте цвіте чермешина, ягідок немає, а хто в приймах не буває той горя не знаєєє

  Світлана Одаренко, Віктор Сніжко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Секрети слов`янської кухні розкривали у парку "Київська Русь"
  Наступний матеріал
  Легкомоторний літак розбився у Варшаві - є загиблі
  Теги: