Cтоличні таксисти пікетували Кабмін [відео]

  Страйк на колесах. Cтоличні таксисти пікетували сьогодні Кабмін. Водіям не до вподоби нові вимоги до таксомоторів - підвищений клас, колір і лічильник. Це нововведення призведе до монополізації ринку. Але чиновники наголошують, що таким чином лише легалізують галузь таксо-перевезень.

  Світлана Одаренко, "5 канал": "Ані транспарантів, ані гасел. На пікет під Кабміном таксисти не прийшли, а приїхали. Страйк на колесах уповільнив рух у середмісті".

  Навколо урядового кварталу вулицями Хрещатик, Грушевського та Інститутською - курсує понад сотня автомобілів. За кермом таксисти. 

  Марина,  директор служби таксі: "Нам на данном этапе сейчас предлагаю машины не ниже А4. А куда же деть машины, которые водители специально взяли в банках кредит для работы. Дело в том, что для многих людей это основной заработок".
   
  Зокрема, водіїв "Ланосів", "Лад" та "Шевроле Авео" можуть попросити зі столиці - геть. Натомість,  лишаться машини D класу: Audi, ВMW, Honda Accord тощо. Їх мають пофарбувати в один колір та обладнати лічильниками. А замість ліцензії водіям видаватимуть карту таксі. Такі вимоги не всім по кишені, бідкаються таксисти. І запевняють: зміни до законодавства - це спроба монополізувати ринок великими підприємствами.

  Сергій Лисенко, директор служби таксі: "Нам потрібні правила. Якщо вони хочуть налоги, щоб ми працювали зробіть нам налоги, але вони повинні бути налогами нормальними, щоб людина могла заплатить, обслужить машину, купить рєзіну. І так дальше. Сім`ю кормить".   

  А бо ж - доведеться, щонайменше, вдвічі збільшувати тарифи.
   
  Віталій Вождаєв, таксист: "Зараз у нашій країні купувати машину ля таксі за 25-30 тисяч доларів, щоб вона себе нормально окупляла себе і годувала більш-менш нормальн водія, то тарифи мають бути підняті вдвічі - до 7 гривень за кілометр. Бо інакше не можна буде сплачути ці кредити і відсотки".  

  Серед вимог протестувальників створити нову робочу групу при Кабміні за участі якомога більшої кількості перевізників. Доки вона працюватиме будь-яким змінам до законодавства - зась. 

  Денис Садоха, представник організаторів акції: "Законодетельство конечно нужно менять, но не так стремительно, не так резко, не прикріываясь проведениме чемпионата Євро-2012. В рамках рабочей групы и оговаривать все нюансы".
   
  Звідки дим без вогню не розуміють столичні чиновники. В Управлінні транспорту запевняють: жодних вимог до таксі цьогоріч, а тим паче до Єврочемпіонату не готують. Лише хочуть погодити місця для стоянок. Зміни до законодавства на совісті міністерства. 

  Начальник Головного управління транспорту та зв`язку КМДА Євген Водовозов: "Радо или поздно любая страна к этому приходит, что такси должно иметь определенный вид. Но нельзя вот сейчас - 20 тысяч таксистов - сказать: "Перекрастесь, поменятесь, поменяйте машины". Это поэтапный, достаточно медленный путь, который надо будет пройти. мы предложили дать некие свои предложени обещественникам, в тот закон, который готовит мининфраструктуры".

  Та у  Міністерстві інфраструктури теж відхрещуються: проблеми з таксі має розв`язувати місто. 
    
  Борис Колесніков, Віце-прем`єр-міністр України-Міністр інфраструктури України: "Министерство не должно регулировать эти процессы. Каждый город должен определиться как комфортнее горожанам и учесть интиресы таксистов. По этому мы передаем согласно закону про такси все права муниципалитетам. Министерство настаивает на одной вещи. Что бы в такси стоял счетчик для пассажиров".

  Звернення зі своїми вимогами пікетувальники передали до Кабміну. Водночас розпочали збір підписів споживачів. Потому, якщо влада таксистів не почує - обіцяють чергову акцію. Цього разу вже - всеукраїнську.

  Світлана Одаренко, Ян Доброносов, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Відкрилася виставка найкращих художників та народних майстрів Київщини "Спокуса весни"
  Наступний матеріал
  Пам`ятник Шевченку пошкодили вандали у центрі Дніпропетровська
  Теги: