Чи будуть восени вибори мера в столиці?

  Бути чи не бути - місцевим виборам у столиці - уже цієї осені? Експерти запевняють: для партії влади - це не вигідно через низькі рейтинги. У самій Партії Регіонів - можливість виборів цього року - теж відкидають. Не раніше 2012-го року - нового мера столиці - прогнозують і бютівці. Тож, коли чекати змін у столиці - ми запитали Світлану Одаренко.

  Вибори мера та Київради - вже восени цього року. Така звістка, хоч і не офіційна, сколихнула столицю. Однак звідки інформація - незрозуміло: і регіонали і б`ютівці відхрещуються.  

  Микола Томенко, віце-спікер ВР: "Це така інформаційно-провокаційна чутка, яка немає жодних підстав. Хоча ми, як опозиція давно Я абсолютно переконаний, що вибори відбудуться восени 2012 року, оскільки влада не зацікавлена їх проводити раніше".

  Олександр Єфремов, голова фракціх партії регіонів у ВР: "Наиболее разумно было бы с моей точки зрения пока нет публичного обсуждения вопроса - выборы в городе Киеве провести вместе с выборами в Верховную Раду. И сегодня, как мне кажется, в этом направлении работают все непосредственные институты киевсовета"   

  Говорити про вибори зарано, запевняє й народний депутат від НУНСу Валерій Борисов. Це він, за інформацією ЗМІ,  нібито очолив виборчий штаб Олександра Попова. Сам політик ці закиди відкидає. Хоча каже - з головою КМДА співпрацює, однак, лише як народний депутат.

  Валерій Борисов, народний депутат: "При адміністрації створені громадські ради, які об`єднують в собі політичні партії, громадські організації. Долучено до цієї роботи і мене. Тому якщо таку роботу вважати штабом, яке перетворює столицю у місто, яке відповідє європейським стандартам, то я  працюю у цьому штабі".

  На думку політологів вибори цьогоріч партії влади не вигідні.

  Михайло Погребінський, політолог: "Таких даних, які б давали Попову шанси перемогти - немає, тому я думаю, що виборів не буде".

  Березовець, політолог: "Його рейтинг наразі є приблизно третім, поступаючись рейтингам Віталія Кличка і Віктора Пилипишина. Тим більше останній взагалі псля переслідування з боку прокуратури я думаю має можливість ще збільшити свої позиції".   

  Володимир Фесенко, політолог: "Ніхто не знає, що буде у 2012 році, але абсолютно точно, що восени цього року ситуація принфипово не зміниться, а ситуація для виборів у Києві для партії регіонів є не дуже прирвабливою, мягко кажучи".  

  Та диму без вогню не буває - кажуть експерти. Чутки про вибори - це спроба тиснути на депутатів Київради, які не охоче йдуть у більшість до регіоналів. Або ж, навпаки - самі депутати у такий спосіб натякають: часу з ними домовитися лишилося небагато.

  Володимир Фесенко, політолог: "Ці чутки вони росповсюджуються або для того, щоб дисциплінувати нинішню більшість у Київраді, бо навпаки - це натяк людей, які пов`язані з колишньою правлячою командою, що от, якщо будуть на них тиснути, тоді Черновецький може піти з посади і саме тоді може виникнути необхідність проведення виборів".  

  Перед тим, як оголосити вибори, Верховна Рада має ще попрацювати над змінами виборчого законодавства, стверджує віце-спікер Парламенту Микола Томенко. 

  Микола Томенко: "Відбудуться певні зміни в розподілі повноважень між київським міським головою і головою кмда для того, щоб підстрахуватися на випадок, якщо представник опозиції стане міським головою".

  Тарас Березенко: "Ці вибори відбуватимуться 100% на мажоритарній основі і швидше за все буде скорочена кількість депутатський мандатів наразі 120, а скоротити до 60 або 80".

  Часу, для вирішення долі виборів у столиці, народні обранці мають вдосталь. Адже минулої осені парламентарії за лічені дні внесли зміни до закону про столицю, розподіливши обов`язки мера та голови КМДА. У надшвидкі терміни - скасували й районні ради - лишивши столицю осторонь місцевих виборів. 

  Світлана Одаренко, Денис Ковальов, Роман Гриценко та Сергій Клименко "5 канал".

  Попередній матеріал
  Завершився фестиваль альтернативного мистецтва "Павлов-фест" [відео]
  Наступний матеріал
  Не вщухає скандал довкола Десятинної церкви
  Теги:
  Loading...