відкриті джерела

Через трудову міграцію Україна має проблеми з пенсійним забезпеченням – економіст

  Легальні трудові мігранти платять податки в тих країнах, де працюють, а не в Україні

  Трудова міграція з України – це складна проблема, зумовлена і об'єктивними, і суб'єктивними чинниками. Країна продовжує втрачати кваліфіковані кадри, а також має проблему з пенсійним забезпеченням. Про це "24 каналу" розповів директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

  Зокрема, економіст вказує на те, що легальні трудові мігранти платять податки в тих країнах, де працюють. Відповідно, ми маємо проблему з виплатами пенсій, адже в Україні до цього часу працює солідарна система пенсійного забезпечення.

  "Ми втрачаємо кваліфіковані кадри через те, що люди, яких підготували в Україні, в тому числі за державні гроші, працюють за кордоном. Мовиться не про найвищу кваліфікацію, а про представників робітничих, інженерних професій, медичної сфери. Це професії, які забезпечують наш добробут. Без будівельників, мулярів, теслярів не можна розвивати те, що забезпечує наше нормальне функціонування. Лікарі – це здоров'я громадян у суспільстві", – наголосив Бураковський.

  Своєю чергою, нелегальні трудові мігранти, зауважив експерт, піддаються різного роду ризикам і втрачають частину своїх соціально-економічних прав.

  "Нелегальні мігранти працюють в жорстких умовах. Часто це банальна експлуатація, коли можна не отримати обіцяні гроші. Плюс, відсутність сплати соціальних внесків. І тоді виникає питання, що вони робитимуть на пенсії? Навіть якщо вони багато заробляли за кордоном", – резюмує директор Інституту.

  Попередній матеріал
  На Донбасі зафіксована безпрецедентна кількість важкої техніки з РФ
  Наступний матеріал
  На Київському вокзалі Москви розгорнули банер на підтримку Сенцова
  Теги: