Через ремонтні роботи на Поштовій площі стінами музею Магдебурзького права пішли тріщини

  Кому реконструкція, а кому деструкція. Через ремонтні роботи на Поштовій площі стінами музею Магдебурзького права пішли тріщини. Де зимуватимуть унікальні експонати та що з ними буде далі - Євгенія Подобна.

  Із музею Магдебурзького права вивозять останні експонати. Нині знаходитися у цьому приміщенні їм небезпечно. Близько місяця тому на стінах музею пішли тріщини. Нині вони - на фундаменті, майже у всіх кімнатах, на стінах та стелях. Кажуть, усе  - через ремонтні роботи на поштовій площі.

  Михайло, науковий співробітник музею: "Ну, когда, конечно, большие такие трещины появились уже решено было, что надо действительно эвакуироваться, потому что угроза и экспонатам музейным и , если не весь потолок, то штукатурка может отвалится".

  А цей експонат - унікальну гончарну піч 17 століття транспортувати неможливо. Таких у музеї - дві. Після знахідки археологів, унікальну пам`ятку переносили до експозиції частинами та монтували за автентичним зразком. Нині музейники бояться - вдруге переїзду піч не переживе.

  Оксана Фісун: "Що таке перевезти музей? От один експонат пред вами, який взагалі нетрансфортабельний, кінця 17- початку 18 століття. Вдруге пережити таку операцію піч не зможе, піч загине. Перевезти живопис це теж проблема, це теж стрес для музейного предмету".

  Цінні не лише експонати: саме приміщення музею - пам`ятка національного значення. Колись тут знаходилася перша поштова станція міста 

  Михайло Кальницький, києвознавець: "Историческая ценность во-первых в том, что ему порядка полутораста лет. То есть, єто здание , которое сохранилось со времен начал почтовой связи, регулярной такой, систематической в нашем городе".

  У головному управлінні охорони культурної спадщини запевняють, експонати до музею повернуться. Більше того - обіцяють оновити експозицію.
   
  Яків Діхтяр, заступник начальника управління: "Гроші на реставрацію передбачені. проведена буде реставрація, сподіваюся до травня місяця. І в оновленій будівлі буде оновлена експозиція".

  Поки, експонати виставки - близько тисячі історичних памяток - зимуватимуть у фондах на Андріївському узвозі.

  Євгенія Подобна, Сергій Клименко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Крим готує новий туристичний маршрут до наступного курортного сезону [відео]
  Наступний матеріал
  Працівників АПК Київщини вітали із професійним святом
  Теги: