Через протікання водогону руйнується старовинний храм

  Одна із найстаріших будівель Михайлівського монастиря - трапезний храм - почав руйнуватися. Під його дахом - з`явилися тріщини. А за кілька метрів від пам`ятки почали руйнуватися і ворота з боку вулиці Трьохсвятительської. Цим уже переймаються в інституті геології. Там кажуть: усе - через протікання підземних мереж.

  Священик Віталій Клос написав про історію Михайлівськго Золотоверхого мало не цілий трактат. Він переконує - ці тріщини на стінах трапезного храму з`явилися не вчора. За часів Другої світової це приміщення використовували для господарських потреб. Не обійшлося і без вибухів. Тож пам`ятка почала руйнуватися ще в минулому столітті, припускає священнослужитель.

  Віталій Клос: "Економічні ворота  - ось що муляє око усім парафіянам і що протягом року вперто не помічають в Управлінні охорони культурної спадщини Києва. Верх брами здається ось-ось розколеться навпіл. А кахлі біля входу геть попровалювалися. В Інституті геології стверджують - на глибині 20-ти метрів під Михайлівським старий водогін. Він і є причиною усіх бід".

  Михайло Демчишин, начальник відділу інженерної геології Інститутут геології: "Оце сам Михайлівський собор, оце ця трапезна. Йдуть дренажні системи, яким більше 100 років. Там провали в трубі, вода витікає - це могло спричинити руйнування в цій будівлі".

  Щоби відремонтувати сам лише трапезний храм потрібно 20-25 тисяч гривень, підрахували фахівці. На виділення цих грошей з міського бюджету церковники й не сподіваються. Кажуть, навчені гірким досвідом відновлення дзвіниці. Ремонтувати її довелося власними силами, розповідає настоятель Михайлівського монастиря, який відмовився говорити на камеру. Натомість у профільному управлінні мерії лише похвалили священників за таку ініціативу відремонтувати дзвіницю за власний кошт. Оскільки чекати бюджетних грошей довелося б довго.

  Віталій Клос: "Церква завжди сама піклувалася про свої святині".

  Михайлівський собор - не єдиний, який руйнується через підтоплення грунту каналізаційними водами, застерігають геологи. Тріщини уже почали з`являтися на будинку Булгакова на Андріївському узвозі, філармонії на Володимирському узвозі, бібліотеці Вернадського та навіть будинку уряду.

  Ганна Рибалка, Ігор Пльонкін, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  ФІФА оприлюднила cписки претендентів на «Золотий м’яч»
  Наступний матеріал
  На Лісовому хімічною рідиною облили 8 автівок, припаркованих у зеленій зоні
  Теги: