Через постійну забудову Києва страждають столичні жаби

  Жаб`ячі негаразди на Київщині. Екологи занепокоєні - лише упродовж останніх п`яти років кількість ропух у місцевих лісах зменшилась удвічі. На думку фахівців, причиною зникнення є масова забудова земель навколо Києва, а також погане ставлення людей до жаб. Зупинити будівництво столичний зоопарк, де утримуються рідкісні види земноводних, не може. А от зруйнувати міф та відразу до жаб намагалися зоологи. У столичному будинку тварин вони влаштували День ропухи, який спричинив неабиякий інтерес серед відвідувачів.
  Олександра Журахівська, 5 канал: "Цими вихідними в Київському зоопарку можна було не лише побачити нову виставку амфібій, а й на кілька годин відчути себе справжньою жабкою".

  Загадки, ігри та естафети - у такий спосіб зоологи прищеплювали столичним малюкам любов до земноводних. Адже більшість забобонів щодо ропух - звичайні вигадки. Як от найпоширеніша думка, що варто лише торкнутися жаби, і одразу на руці з`явиться бородавка - не що інше як звичайний міф. 

  Ольга Мойстренко, зоолог: "Молодое поколение интересуется, взрослым не так интересно. А дети, они молодцы, - они очень быстро находят лягушек, которые очень любят прятаться. Будем надеяться, что вырастет поколение людый, которое будет более уважительно относиться и к жабам, и к лягушкам".

  П`ятдесят видів жаб нараховує оновлена виставка амфібій. Серед них - багато рідкісних та вимираючих видів. За словами працівників Київського зоопарку, доглядати за земноводними - не важко. Годувати дорослу жабу треба лише раз на тиждень. Меню у зелених мешканок столиці - без щедрот. На сніданок, обід та вечерю - спеціально вирощені у тутешніх лабораторіях таргани. Звичайні прусаки для годівлі не підходять - занадто швидко бігають. Хоча й живеться ропухам у неволі досить непогано, проте їхня чисельність у природі дедалі зменшується.

  Анатолій Мойстренко, ведучий біолог Київського зоопарку: "Уменьшение численности земноводных - в первую очередь, человек занимает их место обитания - осушает водоемы, болотца, строит дома там, где были пруд или болото".

  Головні вороги жаб - це люди. Саме через нашу байдужість за останні п`ять років кількість амфібій лише у Києві зменшилася майже вдвічі. Столиця розбудовується та прокладає нові дороги, до проекту яких не входять так звані жабопроводи, поширені в Європі. Це невеликі труби, які прокладають безпосередньо під трасою. По ним місцеві ропухи оминають дорогу під час щорічного нересту. У планах автодорівців - будівництво таких жабопроводів не передбачене.

  Олександра Журахівська, Сергій Кондратьєв, 5 канал 
  Попередній матеріал
  Мерія частково дозволила в`їзд вантажівок в Київ
  Наступний матеріал
  На Закарпатті триває фестиваль коломийок
  Теги:
  Loading...