Бути чи не бути дочасним виборам у Києві?

  Бути чи не бути дочасним виборам у Києві. Відповідний проект нині розглядають у комітетах Верховної Ради. Кияни - за зміну влади. Після виборів воліють бачити нові обличчя. Зміну політичних гравців у Київраді прогнозують і експерти.

  Киянам - хоч сьогодні у руки бюлетень. Владу хочуть нову, однак, за кого голосувати - не знають.

  Перший киянин: "За перевибри, а за кого голосувати - не знаю. Це ситуація нездорова - коли є мер чи немає мере. Керує Попов чи не керує".

  Другий киянин: "Скільки збитків нанесла Києву нашій громаді ця рада - я думаю її не тільки переобирати нада  - її треба в зашиї гнати".

  Змінити керівництво Київради на попередній сесії закликав голова КМДА Олександр Попов. Столичні депутати - голосування за відставку секретаря Київради Олеся Довгого - провалили. Відлуння скандальної сесії докотилося і до Верховної Ради. Там зареєстрували проект-постанову від опозиції про "Призначення позачергових виборів депутатів Київради та київського міського голови".

  Тетяна Меліхова, депутат Київради фракція "БЮТ-Батьківщина": "Постанова має право на життя. Якщо вже обридла така Київрада і Лесь Довгий партії влади - то нічого не заважає президенту дати команду своїй більшості  і рішення буде прийнято".  

  Олесь Довгий, секретар Київради: "Я переконаний, що сьогодні будь-який виборчий процес для Києва згубний. Притому як для влади, так і для опозиції. Сьогодні у Києві замість виборчого процесу на передній план повинні виходити підготовка до Євро-2012 та стабілізація в економічній та соціальній сферах". 

  Та чи дійде справа до голосування - експерти сумніваються. Кажуть, дата виборів у столиці нині цілком залежить від політичних рішень Адміністрації Президента. А от найімовірніший кандидат від влади на посаду мера Олександр Попов про дочасні вибори говорить завуальовано.

  Олександр Попов: "Я переконаний що змінитись ситуація зобов`язана. А що стосується конкретних кроків конкретних осіб я не можу зараз коментувати бо вони на 99 відсотків залежать від конкретних посадових осіб. які мають право прийняти рішення".  

  Однак, після виборів - дострокових чи черговИх - Київраду буде невпізнати, - прогнозують експерти. Цікава боротьба розгорнеться і за крісло мера.

  Нині проект-рішення про позачергові вибори перебуває на розгляді в комітетах. Якщо народні депутати за нього проголосують - кияни до дільниць пІдуть вже влітку. Вдруге поспіль це будуть дочасні вибори. Причина, як і три роки тому - незаконні рішення Київради. 

  Світлана Одаренко "5 канал".  

  Попередній матеріал
  З Антарктики повернулись українські зимівники
  Наступний матеріал
  Реформувати ЖКГ мають намір у КОДА
  Теги:
  Loading...