Бойовики зірвали заплановану на 9 грудня зустріч контактної групи по Донбасу - заява

  Контактна група з врегулювання ситуації на сході України висловила стурбованість неготовністю "представників деяких регіонів Донецької та Луганської областей" вести предметні переговори з припинення вогню в Донбасі і зривом запланованих на 9 грудня консультацій.

  "Тристороння контактна група представників України, Російської Федерації та чинного голови ОБСЄ провела зустріч у Києві 9 грудня 2014", - йдеться у спільній заяві, датованій 9 грудня і наданій ЗМІ в середу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "Всі учасники висловили стурбованість тим, що представники деяких регіонів Донецької та Луганської областей України не були належним чином представлені, уникли предметних дискусій щодо припинення бойових дій і відновлення миру в Донбасі і зірвали консультації, заплановані на сьогоднішній день в Мінську", - говориться в тексті.

  Члени групи підкреслили необхідність "термінових додаткових зусиль, щоб повністю здійснити всі положення Мінського протоколу від 5 вересня і Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року".

  Згідно із текстом заяви, учасники контактної групи також наполягають на важливості "активізувати зусилля з припинення вогню, звільнення всіх заручників і незаконно утримуваних осіб, забезпечення захисту кордону між Україною і РФ і поліпшенню економічної та гуманітарної ситуації в регіоні".

  Крім того, учасники групи заявили, що готові і будуть працювати для проведення чергового раунду консультацій з представниками деяких регіонів Донецької та Луганської області якомога швидше.

  До складу тристоронньої контактної групи входять представник ОБСЄ - посол Хайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма та посол Росії в Україні Михайло Зурабов.

  Попередній матеріал
  Голова ПАРЄ ОБСЄ хоче міжнародної миротворчої операції на Донбасі
  Наступний матеріал
  У Миколаєві сталася стрілянина, один загиблий

  Мінськ готовий до проведення засідання тристоронньої контактної групи - МЗС Білорусі

  Засідання тристоронньої контактної групи має бути проведено без зволікань - Порошенко

  Дата Мінських переговорів поки не визначена – МЗС