facebook.com/shtab.blokady

Блокада залізниці на Донбасі є загрозою для української економіки – профспілки

  Блокування залізничного сполучення може завдати серйозних збитків державі, попри добрі наміри її організаторів

  Блокування залізниці на Донбасі призведе до зупинок українських заводів, втрати робочих місць і падіння курсу гривні. Про це йдеться в листі на адресу Президента України Петра Порошенка, прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, голови РНБО Олександра Турчинова від голів федерацій і профспілок металургів і гірників. Про це повідомляє 112.ua.

  "Блокування, спрямоване на припинення співпраці з неконтрольованою територією, в першу чергу, негативно позначиться на економіці України. Припинення залізничного сполучення з тимчасово непідконтрольними територіями призведе до зниження, а в деяких випадках і до повної зупинки виробництва на підприємствах гірничо-металургійного комплексу (ГМК). Це гірничо-збагачувальні та металургійні комбінати, феросплавні і коксохімічні заводи. Частина з них розташована на українській території, частина – на окупованій, але всі вони працюють в українській юрисдикції і платять податки в бюджет України", – йдеться в листі.

  Автори листа також заявляють, що більшість підприємств, які постраждали через блокаду, експортно-орієнтовані, одержувана від продажу їх продукції виручка допомагає підтримувати курс національної валюти. Не меншої шкоди також може бути завдано залізничній та портовій інфраструктурі, оскільки підприємства ГМК є найбільшими вантажовідправниками.

  "Скорочення експорту української продукції може призвести до погіршення торгового балансу, девальвації національної валюти і чергового зростання цін, а також втрати ринків збуту, які швидко будуть завойовані іншими постачальниками, що спричинить ще більше зубожіння основної частини населення", – йдеться в листі.

  За словами авторів, блокування в цілому призведе до серйозних збитків українській державі, попри нібито благі наміри, задекларовані його організаторами.

  "З огляду на гостроту ситуації і масштаб потенційних негативних наслідків, звертаємося до вас із закликом вжити необхідних заходів у межах ваших повноважень для відновлення роботи залізничного транспорту України та вантажоперевезень між українськими промисловими підприємствами", – резюмують автори листа.

  Попередній матеріал
  На троні понад півстоліття: Єлизавета II відзначає унікальний "сапфіровий" ювілей
  Наступний матеріал
  ФБР та Мін'юст США сприятимуть у розслідуванні кількох справ в Україні – Холодницький
  Теги: