Вантажні вагони
Вантажні вагони Depositphotos

Бізнес не вірить, що зростання тарифів УЗ на вантажні перевезення зможе поліпшити якість послуг – ЗМІ

Сьогодні кількість вантажних вагонів, які перевищили термін експлуатації, сягнула "критичної позначки"

Пасажирів, які сьогодні критикують "Укрзалізницю" за брудну білизну або запах у вагонах, в порівнянні з промисловими вантажовідправниками – можна вважати справжніми щасливчиками. Бо на ринку вантажних перевезень цілком буденними вважаються такі явища, як тижневі затримки, вагони без полу та дверей, або необхідність заплатити винагороду за можливість відправити свій вантаж. Принаймні про це повідомляє видання "Апостроф".

Так, відповідно до дослідження, опублікованого на початку 2019-го Українським інститутом майбутнього (UIF), на сьогодні кількість вантажних вагонів в Україні, які перевищили термін експлуатації, сягнула "критичної позначки". І при збереженні тенденції – ситуація ще погіршиться. Зазначається, що дефіцит таких вагонів у найближчі роки зросте катастрофічним чином.

Крім того, кількість залізничних шляхів УЗ, які вимагали ремонту та модернізації, ще у 2018 році становила близько 40%. А план ремонтних і відновлювальних робіт виконувався лише наполовину. За цієї тенденції, до 2025 року ремонту вимагатимуть вже 70% шляхів, що значно погіршить якість і швидкість перевезень. Водночас видання відзначає, що вартість вантажних перевезень в Україні зростає щорічно.

"Якщо проаналізувати дані Укрстату, можна виявити, що найбільш значне зростання – понад 50% - збігався за часом зі стрибками курсу долара. Однак і в більш "рівні" роки рівень зростання тарифів міг підвищувати більше 10% до попереднього року", – йдеться у матеріалі.

/
/

Попередній матеріал
Ліки чи руйнівники імунітету: як безпечно вживати антибіотики
Наступний матеріал
Горіло 30 гектарів: на Одещині за допомогою авіації ліквідували пожежу очерету
Теги: