Екологічний податок
Екологічний податок відкриті джерела

Більшість підприємств затвердили бізнес-плани без підвищеного екоподатку – Колесніков

  Бізнесу потрібні чіткі правила гри, каже експерт

  Ініціатива підвищення екологічного податку у 25 разів дестабілізує роботу компаній і негативно вплине на бізнес-клімат в Україні. Про таке заявив народний депутат, член Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Дмитро Колесников на форумі Інноваційний ринок 21 листопада, передає UAProm

  Експерт зазначає: до кінця року більшість підприємств уже затвердили бізнес-плани на 2019 рік, а чергові законодавчі зміни змусять їх повністю переглянути свій фінансовий баланс. 

  "Бізнесу потрібні чіткі правила гри. Якщо вранці у Верховній Раді буде розглянуто бюджет на наступний рік, то перед ним слід розглянути зміни у Податковому та Бюджетному кодексах. Якщо запитати представників підприємств, вони можуть сказати, що бізнес-план на 2019 рік у них був зверстаний ще влітку. А зараз, після підвищення до неймовірних розмірів податкового навантаження для підприємств, можна цей бізнес-план викинути на смітник", – заявив Колесников.

  На його думку, наявна система розподілу екологічного податку неефективна і має бути переглянута.

  "Якщо говорити про те, чи правильно витрачається екологічний податок, який надходить до державного бюджету, то я вам скажу – ні, неефективно, не за цільовим призначенням. Ці 45% (доля від загальної суми заплаченого підприємствами податку, яка надходить у бюджет, були збільшені лише цього року. Торік йшло 20% до державного бюджету, 55% – в обласній та 25% залишалося муніципальним бюджетам. Наразі 45% йде напряму в загальний фонд. Я наполягав при прийнятті бюджету, щоб ми сформували спецфонд, тоді ми зможемо все це контролювати. А загальний фонд – це як м'ясорубка. Що лишиться на виході?" – питається експерт.

  Також Колесников нагадує, що екологічний комітет ВР розробив законопроект, який передбачає збільшення надходжень до місцевих бюджетів за рахунок перерозподілу надходжень від екологічного податку. До цього проекту закону також включена рентна плата.

  Попередній матеріал
  Зірка "Доктора Хауса" став кавалером ордена Британської імперії
  Наступний матеріал
  Парубій підписав збільшення штрафів за порушення правил ввезення авто в Україну
  Теги:
  Loading...