Біля Хрещатика через будівництво готелю може завалитися пам`ятка архітектури

  Біля Хрещатика через будівництво готелю може завалитися пам`ятка архітектури кінця позаминулого століття. Його мешканці скаржаться - тільки-но на майданчику з`явилися крани - будинок почав тріщати по швах. Торік на цьому будівництві ледве не сталася трагедія - стріла крану впала на сусідній будинок. Ні його мешканці, ні учні сусідньої школи дивом не постраждали. Натомість у забудовника кажуть - навколишні схили вже укріпили. Тож людям нічого не загрожує.

  Киянин Михайло Андрєєв з вікна своєї квартири показує будмайданчик, де торік восени на стіну будинку завалився кран.

  СНХ
  Це школа, а це майданчик колишній шкільний.

  Через кілька місяців люди знову скаржаться на забудовника. Цього разу демонструють тріщини на стінах та вікнах. Побоюються - щойно тут робота закипить - будинок почне руйнуватися ще більше. Адже п`ятизірковий готель зводитимуть впритул до стіни пам`ятки 19 століття.

  Михайло Андрєєв, мешканець будинку: "Будинок історичний маленький просто не витримає навантаження. Аварійна ситуація йому гарантована. В усній бесіді архітектор району нам відверто казав про то, що я незнаю які технології треба примінити аби не впав ваш будинок".

  Щоб уникнути руйнування - люди вимагають укріпити фундамент споруди. А ще - провести громадські слухання з мешканцями будинку й застрахувати їхні оселі.

  Микола Науменко, мешканець будинку: "Застрахувати окремо квартиру чи будинок в цілому, але до сьогоднішнього дня ці питання не вирішені, а будинок тріщить".

  Натомість головний інженер фірми-підрядника каже - людям немає чого боятися.

  Олександр Білокур, головний  інженер фірми-підрядника: "Ми робимо добру справу. Ми созідатєлі. Ми не разрушитєлі. Ми чесно робимо - хочем склони укріпити".

  Своє "так" готелю біля пам`ятки мешканці Лютеранської, 12, а також навколишніх будинків сказали ще в 2007 році, кажуть замовники будівництва. Переконують - тріщини в квартирах не від їхніх кранів.

  Олександр Шовкалюк, генеральний директор компанії - замовника будівництва: "Небезпеки для будинків немає. По факту нових тріщин нам невідомо. Ми робили.обстеження. Всі бажаючі. які давали нам доступ до квартир ми цей доступ виконали, зробили обстеження і де були тріщини зафіксували. На сьогодні сказати чи це є стара тріщина, чи нова тріщина - в нас такої інформації немає".

  Міцність і надійність будинку, який скоро святкуватиме майже півторастолітній ювілей, підтверджують і в "Укрдержбудекспертизі". Утім, мешканці будинку побоюються  - пам`ятку навмисне хочуть довести до аварійного стану, а після того - позбавити охоронного статусу. Відтак  на місці будинку можна буде звести ще кілька багатоповерхівок.

  Ганна Рибалка, Андрій Верстюк та Іван Довганик, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  МЗС України відтепер можна будувати на Пейзажній Алеї
  Наступний матеріал
  Зупинити розробку Генплану розвитку Києва до 2025 року - закликають столичні активісти
  Теги: