Заробітчани
Заробітчани відкриті джерела

Без пенсій, але з проблемами: що чекає на українських заробітчан за кордоном

  Українці, які регулярно виїжджають на заробітки, ризикують у певний момент залишитися "біля розбитого корита"

  Українські трудові мігранти втрачають можливість отримувати пенсію, субсидію, допомогу з безробіття, можливість оформити кредит у банку. Про це йдеться у матеріалі Obozrevatel.

  Так, українці, які регулярно виїжджають на заробітки, ризикують у певний момент залишитися "біля розбитого корита". Якщо немає стажу – то й на пенсію можна не розраховувати.

  Але і це не найстрашніше. Як пояснюють в Інституті демографії та соціальних досліджень, через роботу за кордоном заробітчани можуть втратити свої сім'ї. За словами дослідника інституту Лідії Ткаченко, мігранти місяцями не бачаться зі своїми рідними, а дорога додому для них – це розкіш.

  "Люди можуть не бачиться роками. І це призводить до того, що шлюб перетворюється на дистанційний, зв'язки слабшають", – пояснила Ткаченко.

  Крім того, життя у відносно заможній країні, де українці залишаються низькооплачуваними робітниками, змушеними важко працювати, – залишає свій відбиток і на психіці людини. Це також призводить до психологічних проблем, конфліктів у сім'ях. Найчастіше, пояснює вчений, трудові мігранти у "приймаючій" країні живуть у гуртожитках без санітарних умов та змушені економити на всьому: їжі, відпочинку, одязі.

  Попередній матеріал
  У розмірі 100 тис. гривень: Черниш повідомив, скільки визволених заручників отримали грошову допомогу
  Наступний матеріал
  Убивство "Сармата": є нові підозрювані
  Теги: