Азаров перевірив будівництво нового корпусу "Охмадиту"

  Будівництво нового корпусу "Охмадиту" - перевірив прем`єр Микола Азаров. Там уже вирили котлован та готуються забивати сваї. Будувати почали 2 місяці тому на місці старих копусів. А завершити роботи планують - за два роки. У новому корпусі - буде збільшене відділення онко-гемато-логії та трансплантації кісткового мозку. Сучасне обладнання - з`явиться і у хірургії.

  Шість років возить до столиці на лікування свого сина Василя пані Валентина із Чернівецької області. Страшний діагноз - набута апластична анемія - хлопчику поставили у сім років. Зараз йому вже 13-ть.

  Валентина, мама: "Перший курс лікування, на слідуючий рік ще один курс і зараз через п"ять років ми прийшли на третій".

  Василь хворий: "Додому хочется. В школу, із друзями гратися".
   
  Із провінційного містечка на Хмельниччині до столичного "Охмадиту" пані Леся привезла чотири-річного сина Антона два тижні тому. Тут йому відразу поставили діагноз та почали лікувати. До цього жінка з малюком вісім місяців поневірялась лікарнями, але ніхто не міг зрозуміти на що хвора її дитина.

  Леся Соснова, мама: "У нього на шиї було таке утворення. Ми зверталися до різних лікарів, шукали, щоб нам установили діагноз. Вирішили не зупинятися на тому, що "хароший здоровенький ребенок". Нам посоветовали поехать на море, хотя нельзя было. "Охмадет" стал моей последней надеждой".

  Помилки своїх колег виправляють лікарі "Охматдиту". Нині у Центрі дитячої гематології та трансплантації кісткового мозку одночасно може перебувати сімдесят дітей. Він розташований у старій триповерховій споруді. Однак і тут умови геть не найкращі, зізнаються лікарі.

  Лариса Пересада, лікар відділення онкогематології "ОХМАТДИТ": "Вопрос вентиляции здесь катастрофа просто. Не может человек здесь даже находится здоровій, а столько сколько мы видим инфекционніх осложнений - зависит от обсеменения воздухом спроами.
   Это старый корпус, который дает ряд осложнений, которые мы называем грибковыми инфекциями от которых умирают дети и поэтому хочется довести макисмально до европейского уровня наши возможности".

  Вже за два роки Центр мають збільшити до ста ліжок та переселити у новий корпус. На його будівництво лікарі покладають великі сподівання.

  Світлана Донська, завідувачка центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку лікарні "Охмадит": "Вдвічі збільшена кільість ліжок для трансплантації кісткового мозку. І це дасть можливість не відправляти дітей на таке лікування закордон".
   
  Завершити зведення нового корпусу мають у 2013 році. Вартість робіт майже два мільярди гривень, половина з них - на нове обладнання. Довкола фінансування на майбутній рік вже виник скандал: опозиційні депутати не побачили цього пункту у попередньому проекті бюджету. Натомість у Кабміні кажуть - гроші знайдуть. 

  Микола Азаров, прем`єр-міністр України: "Если мы начали строить - деньги на это будут". 

  За будівництвом корпусу спостерігають і батьки з дітьми. Для мами Антона та Василя -  "Охмадит"  став останньою надією врятувати життя. Вже за два роки допомогу столичної лікарні зможуть отримати ще більше українських родин.

  Це більш ніж необхідно. Це дуже велика допомга і великий вклад. Тому що хто не столкнувся з якоюсь такою проблемою - ти не усвідомлюєш наскільки це потрібно. Це дуже важливо.
   
  Світлана Одаренко, Євен Кияшко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Перший судовий процес над сомалійськими піратами розпочався у Франції
  Наступний матеріал
  Дітей в одному із оздоровчих закладів Конча-Заспи ледь не нагодували простроченими солодощами
  Теги: