Автентичні мозаїки та фрески Михайлівського собору почнуть відновлювати

  Автентичні мозаїки та фрески Михайлівського собору почнуть відновлювати. Гроші на це - "Софія Київська" отримала від американського посольського фонду зі збереження культурної спадщини.

  Зараз фрески і мозаїка - зберігаються на другому поверсі Софійського собору. Туди - їх перенесли у тридцятих роках, після того, як радянська влада знищила собор. Нині - фрески, які посаджені на цементну основу, під загрозою руйнування. Рятувати їх - буде італійський реставратор. За пів-року - він має перенести мозаїчний шар на легку основу. Робота майстра коштує майже п`ятдесят тисяч доларів. Його дії - постійно зніматимуть телекамери. Потому із цих кадрів - змонтують навчальний відеопосібник - для українських реставраторів.

  Джон Теффт, посол США в Україні: "Ми підтримуєму таку програму у всьму світі. Україна цього року отримала найбільше грантів у Європі. Крім того, ця колекція фресок є великою архітектурною пам`яткою. Також адміністрація надала вичерпну інформацію про проведення реставраційних робіт. Зокрема застосування новітніх технологій і подальшому навчанню вітчізняних реставраторів".

  Попередній матеріал
  Музей історії Києва почали виселяти
  Наступний матеріал
  Можливе проголошення незалежності Палестини загострило ситуацію на Близькому Сході
  Теги: