Дніпровський коксохімічний завод
Дніпровський коксохімічний завод dkhz.com.ua

Антимонопольний комітет зволікав із ухваленням рішення щодо ДКХЗ безпрецедентних 5 років – Каленков

  Також викликає занепокоєння витік конфіденційної інформації, яку подавали до комітету заявники, акцентував чільник об'єднання "Укрметалургпром"

  За умов досить конкуренції серед виробників коксу в Україні та відсутності будь-яких бар'єрів для імпортерів, безпрецедентним терміном називає голова об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков п'ять років, які знадобилися Антимонопольному комітету (АМКУ) на розгляд заявки групи "Метінвест" щодо придбання Дніпровського коксохімічного заводу. Про це йдеться у матеріалі "Монопольное право Антимонопольного комитета: Почему АМКУ годами тормозит бизнес-сделки?" на 112.ua.

  "Ситуація видавалася досить ясною. Комітет міг розглянути питання протягом місяця, нехай навіть і року… Але п'ять років... Це скидається на упереджене і неповажне ставлення до всієї галузі українського гірничо-металургійного комплексу, яка з нетерпінням чекала на рішення щодо одного з найважливіших та провідних підприємств галузі", – наголосив Каленков.

  Він запевнив, що як керівник асоціації, що представляє всі підприємства галузі українського ГМК, зацікавлений у тому, щоб умови роботи в Україні були ринковими і ніхто не зловживав монопольним становищем: "Це нормальна практика, коли при здійсненні концентрації сумлінні компанії звертаються до АМКУ по дозвіл. Що ненормально в ситуації, з якою ми маємо справу, так це термін розгляду питання – цілих п'ять років".

  Каленков також зауважив, що в цьому питанні також викликає занепокоєння витік конфіденційної інформації, яку подавали до комітету заявники. Як наслідок – це завдало шкоди представникам галузі.

  "Ми серйозно стурбовані, оскільки і процедура, і саме рішення АМКУ викликають сумніви в неупередженості щодо їх ухвалення. Поглинання – це типова процедура в ГМК України та у світі, тому ми б хотіли, аби підходи в тих питаннях, які розглядають нині, та розглядатимуть у майбутньому, були більш об'єктивними. Я не суддя і не слідчий, щоб оскаржувати рішення комітету або ж звинувачувати когось у заангажованості, але на мій суб'єктивний погляд, усе скидається на те, що рішення комітету з ДКХЗ ухвалювалося необ'єктивно і заангажовано", – вважає Каленков.

  Як відомо, АМКУ протягом п'яти років розглядав звернення групи "Метінвест" щодо дозволу на придбання Дніпровського коксохімічного заводу – одного з найстаріших і знакових підприємств України. "Метінвест" подав заявку щодо дозволу на придбання підприємства ще у 2014 році. Це сталося після виходу його колишнього власника, російської групи "Євраз", з активів у ГМК.

  АМКУ передбачив у своєму рішенні обмеження, які є безпрецедентними, як і строки розгляду комітетом заявки. За словами експертів, вони створюватимуть серйозні перешкоди в роботі підприємства, зокрема й у частині планування обсягів виробництва – з урахуванням змін у кон'юнктурі ринку.

  Попередній матеріал
  WOG, ОККО та SOCAR оштрафували, бо ті влаштували "бензинову" змову в 2017 році – подробиці
  Наступний матеріал
  У Києві почали чистити дороги за допомогою мийних засобів – фото
  Теги:
  Loading...