АМКУ перевірив умови створення та діяльності ОСББ

  Діяльність ОСББ перевірив Антимонопольний комітет. Результати невтішні - на кожному кроці порушення. Лише у столиці їх виявили близько 10. Все - через недосконале законодавство, переконують в АМКУ, тому нині готують пропозіції до нового закону. Він має врегулювати питання створення та функціонування ОСББ.

  Три місяці перевірок і ось результат. У роботі вісімдесяти столичних ОСББ Антимонопольний комітет виявив близько 10 порушень. Основні - це завищені тарифи на комірне, нав’язування додаткових послуг компаній, близьких до упорядника будинку, та фінансові махінації за участі забудовника.

  Рафаель Кузьмін, перший заступник голови Антимонопольного комітету: "Яскравий приклад - це коли будывельна компанія ТОВ "Міськжитлобуд", м. Київ, організувала прибуткову схему діяльності ОСББ у новобудові. Створили ОСББ забудовник та кілька власників квартир, які практично зробили неможливим вступ нових членів через необхідність сплати 100 гривень вступного внеску. При цьому ця людина ставала лише кандидатом на вступ в ОСББ". 

  В ОСББ, своєю чергою, нарікають на органи місцевої влади. Мовляв, ті зволікають і не передають об`єднанням житловий фонд та прибудинкову територію.

  Микола Рязанцев, голова правління ОСББ: "К сожалению мы не имеем возможности взять эту землю в собственость, до сих пор. Вот это главная проблема всех ОСББ".

  Щоби уникнути порушень з обох сторін - нині готують зміни до законодавства. При КМДА створили профільну раду. А у парламенті у першому читанні розглянули законопроект "Про об’єднання співвласників багатоквартиних будинків".

  Дмитро Корчак, голова Київського центру сприяння розвитку ОСББ: "Головне, чого там вдалося уникнути - це створення ОСББ трьома особами. Там буде ця ж пропозиція, що ОСББ має отримати землю безкоштовно. Тобто, це буде головна мета".

  Свої пропозиції підготували і в Антимонопольному комітеті. Новий закон мають ухвалити восени. Проте об’єднуватися мешканців багатоповерхівок заохочують уже сьогодні.

  Дмитро Корчак, голова Київського центру сприяння розвитку ОСББ: "Контроль за сплатою, за своїми коштами. І якщо ти не отримав відповідну послугу за те, що ти сплатив. ти не сплачуєш. Оце головна мета". 

  Нині у столиці працюють близько п’ятисот ОСББ. За державною програмою до 2014-го року такі об’єднання мають становити 75 відсотків житлово-комунального господарства країни. 

  Наталя Гончарова, Микола Лєбєдєв, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Садибу Мурашка повернуть у комунальну власність
  Наступний матеріал
  В Миронівці на Київщині відкрили новий парк
  Теги: