700 га Жукового острова так і не повернули природному заказнику

  Майже 700 гектарів земель Жукового острова повернули у комунальну власність. Упродовж року суди скасували 8 із 14-ти рішень Київради, які оскаржила столична прокуратура. Та чи повернуться ці землі до площі заказника?

  Вісім виграних судів, сім сотень гектарів, які вдалося повернути місту. Скандальна сесія Київради восени 2007 року і досі відлунюється у стінах столичної прокуратури.

  Сергій Безкровний, заступник начальника відділу прокуратури Києва: "Виділялися дуже великі земельні ділянки у власність безоплатно. По 100 гектарів були випадки. Причому у кожному кооперативі було не більше 3-4 осіб. На сьогодні вже скасовано 8 рішень Київради. Не просто скасовані, а й договори оренди, державні акти на право власності на земельні ділянки".

  4 роки тому площу заказника "Жуків острів" столичні депутати зменшили із понад півтори тисяч гектарів до 196. Сьогодні - землі хочуть повернути. Однак, мова йде лише про 165 гектрарів. Решта територій із нехитрого рівняння - зникла.

  Київрада, яка розпродала заповідні землі, тепер радо звітує: у комісіях готується проект рішення про збільшення площі заказника удвічі. Що буде з рештою гектарів, які колись належали заповіднику, невідомо.

  Олексій Василюк, еколог: "Зараз говорити - ура, ми повернули в заказник "Жуків острів" 700 га - це не правда. 700 га забрали у забудовників, і вони зависли у повітрі. Чиї вони тепер - це питання абсолютно не вирішене".

  Не дає відповіді на це питання і Головне управління земельних ресурсів. Там лише відписують: жодних змін у площі заказника не передбачається. Не йдеться про Жуків острів і у новому Генплані.

  Віктор Петрук, начальник Головного управління земельних ресурсів: "У Головному управлінні земельних ресурсів відсутня інформація щодо збільшення території ландшафтного заказника місцевого значення "Жуків острів". Генеральним планом розвитку міста Києва до 2012 року визначається функціональне призначення територій. Ці  документи не передбачають формування меж заказника "Жуків острів".

  Тим часом, як стверджують в опозиції, у земельній комісії готується ще один проект рішення - про виділення двох гектарів під котеджну забудову. Йдеться, ніби-то, про колишню територію заказника, яку вже відсудила прокуратура. Загалом, повернути у комунальну власність цьогоріч вдалося півтори тисячі гектарів земель. Однак, жоден з них не захищений від повторного розпродажу.

  Світлана Одаренко, Іван Головач, 5 канал.

  Попередній матеріал
  10 грудня у Києві відбудеться марш проти забудови Дніпровських островів
  Наступний матеріал
  Голова КОДА хоче запровадити уроки релігії у загальноосвітніх школах
  Теги: