6-ту річницю відзначив столичний дитбудинок сімейного типу

  Маленький ювілей - у великій родині. Шосту річницю створення сім`ї святкує родина Вовк. У будинку сімейого типу у Печерському районі проживає семеро прийомних дітей. Вітали зі святом і столичні чиновники.

  Про своїх рідних батьків у цій родині говорять неохоче. Одні діти маму з татом не пам`ятають, інші - не хочуть згадувати.

  Емілія Балок: "Сім`я - я не знаю, де моя сім`я. Тому що я з мамою не общаюсь, з татом теж. Коли я була маленька, я тільки пам`ятаю, як мене здала мама в притулок, сказала, що вона за паспортом побіжить, і так і не повернулась".

  16-річна Єлизавета - перша, хто потрапив до родини Вовків. Доти вона разом із братом жила в інтернаті. Сюди її взяли за гарну поведінку. Нині Єлизавета уже будує плани на майбутнє - хоче стати футболістом. Вона навчається у спортивному коледжі та виступає за молодіжну збірну України із жіночого футболу.

  Єлизавета Нікітіна: "Просто я з дитинства любила грати з хлопцями в футбол. Тренер каже, що з мене може щось вийти".

  Створити дитячий будинок сімейного типу Валентина Вовк вирішила уже після того, як виростила двох власних дітей. За 6 років існування будинку жінка жодного разу не пожалкувала про свій вибір. Нині вона готова приймати нових діток.

  Валентина Вовк, мама-вихователь дитячого будинку сімейного типу Печерського району: "З прийомними сім`ями я працюю досить давно, я працювала соцпрацівником. Супроводжувала такі прийомні сім`ї, поки діти були менші мої, близько 10-ти років я працювала з такитми сім`ями, знаю детально їхні проблеми, їхні бажання".

  Найсерйозніші проблеми, запевняє жінка, розпочинаються, коли діти виростають. Адже кожного із них потрібно забезпечити власним житлом. Куди прилаштувати всіх сімох дітей - пані Валентина не знає. Натомість, міська влада обіцяє - питання соціального житла для вихідців із інтернатів вирішать уже цьогоріч.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Ми до десяти квартир віддаємо дітям, які мають право на їх отримання, але це дуже замало, тому стоїть питання про те, щоб ми збудували може навіть окремий будинок спеціально для таких дітей, щоб забезпечити їх якщо не всіх, то в великій кількості".

  У Києві нині є 11 будинків сімейного типу та 36 родин, які усиновили дітей. Однак 270 сиріт і досі перебувають у державних інтернатах і чекають своєї черги на всиновлення.

  Микола Кулеба, начальник служби у справах дітей міста Києва: "Ми навіть не можемо порівняти сьогодні і поставити на ваги інтернат і сімейну форму. Тому що в сім`ї все ж таки краще. Якщо говорити про загальну кількість дітей-сиріт, а їх сьогодні близько 2,5 тисяч в Києві, то 83 % цих дітей знаходиться сьогодні в сімейних формах виховання, таких як опіка, прийомна сім`я і дитбудинок сімейного типу. Але завдання сьогодні для влади на найближчі декілька років стоїть, щоб кожна дитина була в сімейній формі".

  Щоби викоренити таке явище, як інтернат, у столиці планують створювати нові будинки сімейного типу та віддавати малят на усиновлення. Однак, кажуть, охочих опікуватися чужими дітьми - обмаль. Наразі створити власний будинок сімейного типу у Києві бажає лише двоє людей.

  Ольга Сас-Тарасова, Євген Кияшко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У київському зоопарку помер крокодил Черновецького
  Наступний матеріал
  У Києві пройшли міжнародні змагання з греко-римської боротьби
  Теги: